Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 854
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 854
Název:Mutanti z Gäa
(Mutanten von Gäa)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:BARDIOC
Vydáno poprvé:1978
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3585 / 3586
Úhlavní nepřátelé v boji - na Traliopa a na Zemi
Hlavní postavy románu:

Tim a Harry - dva mladí zloději z Traliopy

Huft Garber a Darman Kontell - Residerové GAVÖKu

Boyt Margor - cizinec je pronásledován

Payne Hamiller - kandidát, který vyhraje volby

Dun Vapido, Bran Howatzer a Eawy ter Gedan - trojice mutantů z Gäa na Zemi

Dva dny před volbami je v Terranii Payne Hamillerův rival Markus Verlenbach zavražděn. Kůže mrtvého je podobná pergamenu a vysušená. Hemiller je zděšen, ale Boyt Margor mladému vědci, kterého jako paracitlivý motivový usměrňovač na základě psí-afinity skrze parapsychycké dlouhodobé vazby ovládá, zabrání ve stažení kandidatury.

1. ledna 3586 vyhlásí na post Prvního Pozemšťana zvolený Julian Tifflor Ligu Svobodných Pozemšťanů (LSP, LFT), která se stane nástupnickým státem NEI, a ke které náleží všichni Terranci na Zemi a na jiných planetách, pokud si to přejí. Tifflor vysvětluje, že LSP zastává přesvědčení, že by už nadále neměl existovat žádný dominující národ, a že by právě naopak měla být upevňována idea Galaktické koalice za důstojnost civilizací. Je zvolena také jedenáctka Terranských radních. S nepatrným náskokem před Jentho Kanthallem z Terra-Patroly je Perry Rhodanův syn Roi Danton zvolen na post Nejvyššího Terranského rady. Tifflor rozptýlí rozpaky Mutoghmanna Scerpa, že volba Rhodana na post do terranské vlády způsobí obnovení Solárního impéria. Kromě toho informuje Neoarkonidana o tom, že vytvořil novou tajnou organizaci Residern vedenou Ronaldem Tekenerem, která má podporovat ideu GAVÖKu.

Bezprostředně po jmenování Terranským radním pro vědu požádá archeolog Czerk Matzlew Hamillera o podporu při vykopávkách na Krétě, kde byli u Herakloinu objeveny ruiny z předminoiského období. O něco později objeví Matzlew popsanou tabulka, na které je popisován předmět pojmenovaný PAN-THAU-RA, který přinášlí neštěstí. Julian Tifflor si spontánně vzpomene na jméno Pandora.

Mezitím pronásledují tři z Gäa pocházející mutanti, psí-analytik Dun Vapido, minulostní senzor neboli událostní rekonstruktér Bran Howatzer a teprve 18 let starý Eawy ter Gedan, který je jako relé schopen přijímat rádiové zprávy, zachytí stopy Margora, aby ho zneškodnili. Zatímco se Howatzer, který může vycítit, co jím zaměřené bytosti v posledních hodinách zažili, koncentruje na mentální frekvenci Margorem ovlivněného archeologa, naleznou tři mutanti Margorovo velitelství na ulici Alexandreou v Athénách. Mutant svojí základnu, která skončí v plamenech, ale opustil1).

Ve stejné době se na Traliopě Terranec Huft Garber, Ertrusan Darman Kontell, Akonan Sandre-Rafkor, Aras Jasker El-Fagron a Bluesan Tewarc, pět Residerů, kteří se sběrnou lodí QUARTOR dospěli do systému Traliopa-Alfa, pokoušejí usmířit Terrance, Ertrusany, Akonany, Arase a Bluesany, kteří zde po odchodu Larů bojují o nepatrné zásoby surovin, a přimět je k založení GAVÖKské kolonie. Protože jako pozorovatelé působící Residerové zničí Ertrusanům zásoby potravin, aby je přinutili ke spolupráci, pokusí se Ertrusané zabrat QUARTOR a vykonat odvetu. Superbitevní loď vedená Ronaldem Tekenerem ale jejich okupaci ukončí. Zatímco se Ertrusané usadí na odlehlém ostrově a Akonané zaberou své původní místo na planetě, vrátí se příslušníci ostatních národů zpět na své rodné světy.