Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 853
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 853
Název:Domov lidstva
(Heimat der Menschen)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:BARDIOC
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3585
Nový život pro Terru - operace Otec poutník se rozbíhá
Hlavní postavy románu:

Janok Kays a Partmann Gogh - navrátilci na Zemi

Yesgo Damlander - velitel sběrné lodi QUARTOR

Volther Throynbee - muž, který se dokáže udělat neviditelným

Julian Tifflor - vůdce operace "Otec poutník"

Ronald Tekener - "Smíšek" se vydává na lov mutanta

Payne Hamiller - geniální vědec

Počátkem prosince roku 3585 je »Operace Otec poutník«, která má za úkol přesun lidí žijících na Gäa a dalších planetách Mléčné dráhy na Zemi, v plném proudu. Mnoho kolonistů, jako Janok Kays a jeho dcera Jandra2), kteří na Trao žijí v blahobytu, ale s přemístěním souhlasí jen váhavě. Zatímco se sběrná loď QUARTOR pod velením Yesgo Damlandera vyzvedává kolonisty planety Kesskeil ohrožené sesuvy písku, přivede tajemné vnuknutí Jona Piestyho, velitele jedné z korvet, k záchrannému člunu s hledaným mutantem Voltherem Throvnbeem3). Tajemný muž, který má schopnost stát se neviditelným, zmizí ale po své záchranně beze stopy.

Když se zpráva o Throynbeeově objevení dostane k Julianu Tifflorovi na Gäa, informuje jeho tajemník Juta Kosan tajemného, mladě vypadajícího mutanta Boyta Margora4), v jehož vlivu se nachází a který ho později donutí spáchat sebevraždu. Protože se Throynbee k němu nechce připojit, vidí v něm Margor, který kolem sebe shromáždil skupinu pěti žen a deseti mužů, nebezpečí a rozhodne se ho odstranit. Kromě toho se obává, že mu během letu k Zemi bude hrozit odhalení Henrym Oboolem, kapitánem 1500 metrového GUSTO, a PEZ-mutanty, kteří jsou ve stejné lodi transportováni. Margor proto nechá kapitána mladou ženou ze své skupiny zavraždit a přemístí se na MOONLIGHT.

10. prosince ujišťuje Julian Tifflor na Gäa Mutoghmanna Scerpa a delegaci GAVÖKu stávající se z Akonanů, Arkonidanů, Skokanů, Arasů, Bluesanů, Unithanů a dalších členských národů, že lidstvo už nemá žádné ambice stát se galaktickou velmocí. Dodatečně prohlásí, že Terranci usilují v rovnoprávnou jednotu galaktických národů.

Ve stejný den uprchne Volther Throynbee s pomocným člunem korvety QUARTORU, která právě se svou mateřskou lodí dorazila na Zem a chystá se k přistání v Marseille-Port. Throynbee přistane s pomocným člunem v Tangeru, uteče s kluzákem do Rabatu a zmizí.

Mezitím přiměje Margor se svými nadpřirozenými schopnostmi v Marseille pracujícího Payneho Hamillera, aby se ve volbách do spojeného terranského parlamentu vypsaných na 1. ledna 3586, ve kterých Tifflor kandiduje na úřad Prvního Pozemšťana, nové hlavy státu, ucházel o post Terranského rady pro vědu. Vědecký rada je jedním z jedenácti Terranských radní, kteří tvoří vládní kabinet, který vede Nejvyšší Terranský rada. Bez vědomí Hamillera mu mutant začíná shánět podporu. Poté se Hamiller, který přesídlil do Terrania City, aby tam pracoval na vědeckých problémech, snaží Margora vypátrat. Bohužel se mu to ale nepodaří.

V Marseille se Volther Throynbee pokouší zapůsobit na Janoka Kayse a Kesskeilera Partmann Gogha, protože ve své vlasti měli politický vliv. Oba muži ale na Throynbeeho upozorní Yesgo Damlandera a Jona Piestyho. Damlander a Piesty pronásledují tajemného ke kosmodromu v Tripolis. Ve válcovitém křižníku GASTAMO XII, který společně s KVATAK VII přivezl na Zemi suroviny, tvrdí Throynbee tamním Akonanům, Arasům a Skokanům, kteří zastupují radikální křídlo GAVÖKu, že liberálně myšlená terranská politika má ve skutečnosti cíl vybudovat nové Solární impérium, které zahrne celou galaxii. Poté co Throynbee opustí GASTAMO, sleduje ho Ronald Tekener s Janokem Kaysem a Partmannem Goghem do Káhiry. V ruinách starého města se Goghovi podaří mutanta sice paralyzovat, ale Throynbee, jehož kůže najednou připomíná pergamen, je záhadným způsobem na pokraji smrti. Dříve než zemře, oznámí, že Skokani chtějí zaútočit na sběrnou loď QUARTOR. Nikdo z odpovědných nemůže tušit, že mumiovitý vzhled Throynbeeovi mrtvoly je důkazem toho, že byl zabit psionickými silami Boyta Margora.

21. prosince se Roctin-Par rozloučí s Julianem Tifflorem a opouští s poslední lodí Gäa. Ve stejný den zaútočí GASTAMO XII a KVATAK VII v systému Smokou na QUARTOR, aby vyprovokovali reakci, která má dokázat agresivitu lidstva. Protože Tekenerem zavčas varovaný velitel sběrné lodi zachová nervy, a Mutoghmann Scerp, kterého Smíšek rovněž informoval, situaci uklidní.

Kershyll Vanne zachytí na Olympu volání ID a opustí planetu ve space-jetu5).