Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 849
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 849
Název:Skok přes propast
(Sprung über den Abgrung)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:BARDIOC
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3585
Terra se vrací domů - svět se připravuje k odjezdu
Hlavní postavy románu:

Julian Tifflor - Pretendent má proslov

Kershyll Vanne a Homer G. Adams - dva koncepti překlenou propast hvězd

Glaus Bosketch - muž, který si chce užít zánik světa

Walik Kauk - muž hledá svou ženu

Coden Gonz - šéf Sluneční expedice

Hotrenor-Taak - bývalý Apoštol se setkává s vůdcem rebelů

Gravitační vír, jehož ničivým účinkům Bluff Pollard jen stěží unikne u jižního svahu An-Minh-Shan, podtrhuje správnost teze Payneho Hamillera. Aby od Konceptů získal informace o očekávaných událostech, odlétá Homer G. Adams v první červnový den roku 3585 na EDEN II se space-jetem NADELDENKER. V jetu se během cestu materializuje Grukel Athosien a snaží se naposledy a marně Adamse přesvědčit, aby koncepty na jejich cestě doprovázel. Nakonec zažije Adams vizi, jak bouřemi pustošená Země v doprovodu paratronovým štítem chráněného Měsíce vletí do černé díry Medaillon a skrz energetický tunel je transportována do Sluneční soustavy. Po jejich příletu vyletí černá díra Kobold ze Sluneční soustavy. Bezprostředně poté naváže Adams duševní spojení s Kershyllem Vannem a předá tyto vědomosti dále.

Coden Gonz, velitel ALHAMBRY, ohlašuje Pretendentovi NEI Julianu Tifflorovi a jeho rádci Variu-211 Henrymu, že Kobold by měl 27. června přejít do stádia černé díry. Ze změn Kobolda vyvozuje i Hotrenor-Taak, že se Země vrátí na své původní místo.

Poté co se druhá polovina Goshmos Castle přemění na energii, vyrazí EDEN II na svou dlouhou cestu1).

Protože jsou očekávány další gravitační a hyperenergetické poruchy a na základě vzrůstající degenerace Medaillonu je jasné, že Terra bude dlouho bez slunečního svitu, jsou obyvatelé vzhledem k hrozícímu nebezpečí evakuováni na Měsíc, který může být chráněn paratronovým štítem2). Glaus Bosketch3) a jeho skupina se ale evakuaci brání, ačkoliv gravitační vír srovná se zemí 750 kilometrů severovýchodně od Terrania City ležící město Ulan-Baton. Aby bděli nad Bosketchovou skupinou, zůstávají na Zemi také Walik Kauk s Augustusem. Mara Bootes-Kauk sleduje ale tajně svého manžela a je unesena Bosketchem, který s ní chce strávit své poslední dny. S pomocí Ver Bixe a Sepi Altamareho, dvou mužů z Bosketchovi skupiny, se ale Kaukovi a Augustovi podaří Maru vypátrat a odvést do bezpečí, dříve než je pomalu vychládající Země přesunuta transmiterovým spojením do Sluneční soustavy. Bosketchova skupina přečká skok z Ganuhru do Mléčné dráhy v Impérium-Alfa. Samotný Bosketch přijde o život ve svém ztřítivším se domě.

28. června nechává Julian Tifflor na Gäa kolem 20.21 hodin živě přenášet materializaci Země ve Sluneční soustavě. Po návratu Terry se odpor vůči »Operaci Otec poutník« zlomí. 29. června přistane EX-1950 na kosmodromu Terranie. Poté co se dozvědí o Operaci Otec poutník, přejdou Roi Danton jakož i Hotrenor-Taak na palubu výzkumné lodi, která druhého dne odstartuje na Gäa. Protože Koncil už více neexistuje, nepovažuje už Roctin-Par bývalého Apoštola Hetosanů více za nepřítele, a uvítá ho jako hosta Provcoňanů4).