Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Galaxie > Ganuhr
hledat
Astronomická data:
Další jména:Llarmian
Vzdálenost k [[Mléčná dráha|Mléčné dráze]]:44.886 mil. LY
Vzdálenost k [[Erranternohre]]:1.966 mil. LY
Vzdálenost k [[Barxöft]]:8.34 mil. LY
Vzdálenost k [[Nypasor-Xon]]:23.72 mil. LY
Vzdálenost k [[Balayndagar]]u:28.067 mil. LY
Typ:spirální
Průměr:115 000 LY
Důležité národy:
Hulkoové, Varbové, Drolové, Berackové, Orthelové, Hourdelové

Galaxie Ganuhr byla součástí mocenské oblasti BARDIOCU a v současnosti patří k mocenské oblasti THERMIOCU. Kromě toho Ganuhr zřejmě leží v relativní blízkosti galaxie Balayndagar. Vzdálenost k Erranternohre činí 1.996 milionů světelných let, ke galaxii Barxöft, sídlu BARDIOCA, 8.34 milionů světelných let, ke galaxii Nypasor-Xon, sídla Císařovny z Thermu (respektive THERMIOCU), 23.72 milionů světelných let, k hetosské galaxii Balayndagar 28.067 milionů světelných let a k Mléčné dráze 44.886 milionů světelných let.

Na okraji tohoto hvězdného ostrova se nachází miliony předsunutých shluků hvězd uspořádaných do kulovitého tvaru. Shluky hvězd mají přibližně 60 až 150 sluncí, přibližně 4 světelné roky v průměru a obklopují galaxii jako hejno much.

Ganuhr leží v hraniční oblasti mocenské aglomerace superinteligence BARDIOC. Hvězdný ostrov o průměru 115 000 světelných let je ovládán Hulkooy. Ganuhr je také název jedné ze slunečních soustav v této galaxii.

V roce 3583 se soustava Medaillon se Zemí, Měsícem a Goshmos Castle zřítila do Schlundu v Maelstromu hvězd a dorazila do galaxie Ganuhr, možná to bylo kvůli BARDIOCOVÝM manipulacím.

Ve stejné době opisoval MODUL Císařovny z Thermu velkou smyčku kolem Ganuhru. Výzkumník Douc-Langur doletěl do soustavy Medaillon.

V této době bylo mnoho světů ovládáno Malými majestáty BARDIOCU; důležité systémy jako Hnízdo Varbů kontrolovaly přímo inkarnace BARDIOCU. Perry Rhodan se se SOL pokoušel osvobodit co možná nejvíce světů z jejich područí, ale brzy narazil na odpor Hulkooů. Akce SOL v Hnízdě Varbů skončila katastrofou. Nejdříve SOL nepřímo vyvolala gravitační katastrofu, která otřásla civilizaci Varbů, později byl Perry Rhodan unesen BULLOCEM, čtvrtou inkarnací.

Kontrola BARDIOCA nad celou galaxií Ganuhr byla zcela zrušena, poté co se Perry Rhodanovi podařilo ho probudit z jeho noční můry.

V roce 3585 si zde ID z poloviny planety Medaillonské planety Goshmos Castle vybudoval své nové sídlo EDEN II. Z podnětu ID tam byla zřízena transmiterová trasa mezi Medaillonem a Koboldem, a Země se vrátila zpět do Sluneční soustavy.

V současnosti je galaxii pravděpodobně součástí mocenské oblasti spojené superinteligence THERMIOC.

Známé planety a sluneční soustavy:

  • soustava Medaillon, 9718 světelných let od centra Ganuhru
  • Kanthallova hvězda, 17 světelných let od Medaillonu, planeta Intermezzo byla základnou Terra-Patroly.
  • Lasamuntra, 4000 světelných let od Terry, planeta Dorlů
  • Hnízdo Varbů, 9119 světelných let od Terry, říše Varbů
  • bezejmenný dvojhvědný systém, 380 světelných let od Terry, kosmická stanice Ghor-Chrane Gys-Voolberahů
  • soustava Chanquor, 1008 světelných let od Terry. Mucierové byli před přeměnou Goshmos Castle v EDEN II evakuováni na zdejší planety Kytholg.
  • soustava Hopeless, 41 000 světelných let od Terry, planeta Culhm obýván Beracky
  • soustava Liza, 2000 světelných let od Culhmu, planeta Glaswelt (Skleněný svět), zpočátku obývána Orthely, později zničena Hourdely
  • soustava dvojslunce, obyvateli nazývána »Velké oko«, planeta Sceddo na okraji galaxie, obývána Sceddory, navštívena Konceptem Ellert/Ashdon