Erranternohre

Astronomická data:
Vzdálenost od Mléčné dráhy:43 milionů LY
Typ:eliptická typu E0
Průměr:180‘000 LY
Důležité národy::
Artuchové, Modrohonci, Dallazové, Ohňopijci, Gerberonové, Hartuschové, Kellnerové, Kouvo'Goy'Terané, Maunariové, Vargartové, Volcanové, Techničtí nomádi

Erranternohre je eliptická galaxie o průměru 180‘000 světelných let, ve které se nachází mnoho kosmokratických zařízení - jako je Laireho PLOŠINA, do roku 3587 Kosmické hrady, ÚROVEŇ, materiální zdroj Gourdel nebo také materiální propad Jarmithara.

Gourdel je materiální zdroj, pro který fungovalo Laireho oko jako klíč. Toto nakupení zvláštností ukazuje na to, že Erranternohre hraje významnou roli v konfliktu mezi kosmokraty a chaotarchy.

Erranternohre pravděpodobně leží v oblasti vlivu kosmonukleotidu DORIFER. Není jasné, jaký na to mělo vliv ukotvení Frostrubinu před 2.2 miliony lety. Erranternohre leží 177‘990‘580 světelných let od negasféry vzniklé po zmizení TRIICLE-9 a 20‘450‘000 světelných let od galaxie Pooryga neboli Země Dommrath.

Erranternohre leží v Průseku universem, který se táhne od Erranternohre k Maelstromu hvězd a od Erranternohre ke galaxii Algstogermaht. Vzdálenost k Prvnímu Thoregonu v Maelstromu hvězd činí asi 460 milionů světelných let a ke stanovišti PAN-THAU-RA v Algstogermahtu asi 250 milionů světelných let. Je možné, že Průsek universem vznikl natočením materiálního zdroje Gourdel nejdříve směrem k Maelstromu hvězd a poději pak do opačného směru k Algstogermahtu.

Historie

Před 18 miliony lety

Již před více než 18 miliony lety se zde nacházelo místo setkání Sedmi Mocných na Laireho PLOŠINĚ. Komandu Loowerů se odtamtud podařilo ukradnou Laireho oko. Sedm Mocných se probudilo na Kosmických hradech umístěných v Erranternohre.

Před 3.3 miliony lety

Více než před 3.3 miliony lety přeložili kosmokraté materiální zdroj Gourdel do Erranternohre a namířili sedm z jeho devíti výstupů směrem k Maelstromu hvězd respektive k Prvnímu Thoregonu, kde superinteligence THOREGON přinejmenším od roku 3‘497‘522 před Kristem konstruovala analogový nukleotid METANU z v roce 3‘604‘836 před Kristem Prvním Thoregonem strávené mrtvoly superinteligence KABBA. Natočení materiální zdroje ale nezanechalo žádné konkrétní následky.

Toto nahromadění kosmokratické moci v Erranternohre přimělo chaotarchy k vyvinutí plánu. V 3‘308‘757 před Kristem došlo k bitvě v Erranternohre, při které byly zničeny dva chaotendry a dvě kosmické továrny. Chaotarchové následně přemístili do Erranternohre materiální propad Jarmithara, aby vytvořili rovnováhu.

Národ Maunariů byl kosmokraty vyhnán na planetu Thekarow u Temporálního moře v blízkosti materiálního zdroje Gourdel. Kosmokrat Hismoom používal těla Maunariů, když vystupoval v tomto universu. Také velitelé kosmických továren, Sluhové materie, byli přemístěni do těl Maunariů. ÚROVEŇ, místo setkání Sluhů matérie a Cairola, se rovněž nacházelo v Erranternohre.

Před 1 milionem let

Když se kosmokraté začali znepokojovat nad uvolněním biofóry ze spórové lodi PAN-THAU-RA, který Mocný Bardioc před 1 milionem let ukryl v galaxii Algstogermaht, bylo před 200‘000 lety všech devět výstupů Gourdelu namířeno na úkryt spórové lodi. Jako vedlejší efekt vznikl v centru téměř bílý tryskající paprsek o délce 200‘000 světelných let.

Před 95‘000 lety

Před 95‘000 lety kopil Cairol na trhu v Ouzahu od kybernetického obchodníka Kouvo'Goy'Terana To'Grur'Prigta plazmatickou duši Vhatoma Q'Arabindona. Kouvo'Goy'Teran zaměstnával Ohňopijce. Ohňopijci žili v symbióze s Modrohonci. Na trhu se nacházeli také Dallazové, Hartuschané, Vargartové, Techničtí nomádi a Gerberonové. Cairol z Vhatoma Q'Arabindona udělal kormidelníka TRAGTDORONSU. (Válka posbiů 6)

3587

Tryskající paprsek ukazoval směrem k Algstogermahtu. Mléčná dráha leží stejným směrem. Teprve v roce 3587 se v Mléčné dráze a okolí projevili důsledky ve formě vesmírotřesení.

V roce 3587 pátrala BÁZE, poté co byla PAN-THAU-RA v Algstogermahtu uložena do hyperprostoru, společně s Lairem v Erranternohre po Sedmi klíčích pro Laireho oko, které byly ukryté v Kosmických hradech Sedmi Mocných.

Ve spolupráci s Pankha-Skrinem, Zdrojomistrem Loowerů, se našli klíče i Laireho oko. Alaska Saedelaere přinesl Ganercův klíč z Derogwanienu a Bardiocův klíč, poté co se jeho Kosmický hrad vynořil v systému Vargartů. Kemoaucův klíč se skrýval v Guckys Inn v systému Drink. Tam se nakonec vynořilo šest zbylých spórových lodí a Kemoauc, poslední ze Sedmi Mocných.

Dvojkoncept Ernst Ellert a Gorsty Ashdon objevili hřbitov kosmických lodí Tacintherkol a v něm Modrohonce, Ohňopijce a Volcany a zřítili se do materiálního propadu Jarmithara. Podařilo se z materiálního propadu Jarmithara osvobodit superinteligenci ID, kterou tam nalákala Seth-Apophis.

Šest zbylých spórových lodí se vydalo do Mléčné dráhy kvůli evakuaci. Perry Rhodanovi a Atlanovi se ale zavčas pomocí jejich speciálních buněčných aktivátorů podařilo materiální zdroj Gourdel uzavřít. Atlan byl potom vybrán, aby Laireho doprovázel za materiální zdroje, zatímco Perry Rhodan se s BÁZÍ vrátil do Mléčné dráhy.

Nesrovnalosti

Erranternohre se v Perry Rhodan Reportu spojovala s galaxií IC 342, což podle následujících informací není možné: IC 342 tvoří společně s galaxiemi Maffrei I a II a několika malými galaxiemi sousední galaktickou skupinu, jejíž vzdálenost činí 9 milionů světelných let. Galaxie IC 342 také nemá charakteristiky, které se v Perry Rhodanově sérii přisuzovaly galaxii Erranternohre.

Stejně tak se v Perry Rhodanově sérii uvádělo, že Erranternohre leží v limbusu mocenských oblasti ID a Seth-Apophis. Při vzdálenosti 40 milionů světelných let od Mléčné dráhy to ale není možné.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál