Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 958
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 958
Název:Hrobka ochránce
(Die Gruft des Beschützers)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Výpad do středu země - po stopách Kemoauca
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec na stopě Kemoauca

Gucky - Ilt získá zpět své psí-schopnosti

Varthas - vládce Valugi

Baya Gheröl - dívka, která přináší novinky

Burnetto-Kup - velitel Loowerů zajatých na Guckys Inn

Po zničení snového stroje, který Valugi nemohou opravit, nařídí vládce Verthas, 113. Služebník Třesení, zničit obě kosmické lodi cizinců. Nistor a Siganci si sice všimnou, jak se oddíly Valugi blíží k DROGERKONDU a ERRANTHE, nemohou ale zabránit zničení obou lodí. Meztiím se v jeskyni probudí Perry Rhodan, Atlan, Reginald Bull, Jentho Kanthall a ostatní členové posádky ERRANTHE. Mladá fyzička Ennea Geeht1) objeví chodbu, která vede do obrovského skalního dómu. Tam narazí Terranci na několik Loowerů. Dojde ke ktrátkému boji, při kterém jsou tři Loowerové paralyzováni. Ostatní uprchnou.

S Atlanem, Enneau Geeht a dalšími osmi ženami a muži se Perry Rhodan vydá na mírovou expedici ke zdánlivé základně Loowerů. Delegace se dostane do konfliktu s Valugi, které se ale podaří odstranit. Během konfliktu si Terranci všimnou, že rudoocí Valugi dokážou psí-mechanickou šokovou energii odrážet, zatímco ostatní je paralyzuje. Bezprostředně poté potkají Guckyho. Od zajatých Valugi se Rhodan dozví o nařízení »Třesouna vesmírem«, každého vetřelce zničit.

Protože jeho hlídka byla odražena cizinci, ačkoliv se mezi osmnácti bojovníky nacházelo deset »ochránců«, navštíví Verthas jako první vládce »Hrobku Ochránce« v geometrickém středu planety. V jádru prastarého povozu, který obsahuje Ochránce, může rozeznat jen šedou, amorfní hmotu, která mu ale propůjčuje tajemným způsobem novou sílu.

Loowerové pošlou Bayu Gherölovou jako prostřednici k Terrancům. Ta je informuje o Nistoru a Oku. Rhodan a Burnetto-Kulp se spojí, ale při dalším průniku do nitra planety padnou osádky ERRANTHE a DROGERKOND do pasti Valugi. Ocitnou se v jedné podzemní hale, ze které byl odstraněn agregát, který pomocí stabilizujícího stínícího pole chrání před bezprostředně nastávajícími otřesy. Gucky pozná v poslední minutě nebezpečí a podaří se mu Terrance a Loowery dostat do bezpečí, než se hala zhroutí.

Když Verthas a jeho Valugi znovu zaútočí, objeví se Nistor, požaduje jménem Třesouna ukončení bojů a předloží Lairovo Oko. Valugi a jejich bojoví roboti v něm poznají symbol Mocných a ukončí bojové akce. Gucky, který nyní opět disponuje všemi paraschopnostmi, teleportuje s Perry Rhodanem do hrobky Ochránce. Ochránce, šedá, beztvará hmota, která Valugi jako generátor nabíjí psionicky a znecitluje, je proti psí-mechanickým šokům, je zářením oka zničen. Ve dvanáct metrů velké soše Valugiho objeví Rhodan a myšob nakonec Kemoaucův klíč, sedmý a poslední, který ještě k doplnění oka chybí. Protože ve stejné chvíli zmizí také časoprostorová deformace, může BÁZE vletět do soustavy Drink.