Kanthall, Jentho

(přesměrováno z: Jentho Kanthall)
Informace o postavě:
Datum narození:3451
Místo narození:?
Úmrtí:?
Výška:1,78 m
Národ:Terranci
Popis:svalnatý; široký obličej, hranatá, mohutná brada stála v silném kontrastu s jemně zakřiveným nosem a úzkými ústy; hlava bez vlasů; bledě modré oči
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 776: Černá loď
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 955: Záhada bariéry
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Jentho Kanthall byl v roce 3581 při pádu Země do Schlundu vrchním velitelem vesmírné armády Aphiliků a zastupujícím ministerským předsedou Země. Později byl členem a velitelem Terra-Patroly.

Popis

Tento velice svalnatý Pozemšťan byl 1.78 metru vysoký a měl masivní stavbu těla. Obličej byl široký, tváře působily neustále poněkud neoholeně. Jeho hranatá, mohutná brada stála v silném kontrastu s jemně zakřiveným nosem a úzkými ústy. Hlavu měl téměř zcela bez vlasů. Pod černočerným, hustým obočím ležely veliké bledě modré oči, které měnily svůj třpyt podle stavu mysli.

Charakteristika

Jentho Kanthall disponoval ironickým, občas také jízlivým humorem. Byl pokládán za velitelskou osobonost a rychlého myslitele, pod jehož drsnou obálkou se nachází měkké jádro. Podle situace mohl vykazovat nelidskou tvrdost.

Životopis

Narodil se v roce 3451. Během pádu Země do Schlundu nevstoupil do ID, protože předtím snědl více než 20 PILLEN. Zůstal na opuštěné Zemi a později se stal velitelem Terra-Patroly. Uprostřed roku 3582 uzavřel manželskou smlouvu s lékařkou Vleeny Oltruun.

Koncem 3585 kandidoval Kanthall na úřad nejvyššího Terranského rady nově založené Ligy svobodných Pozemšťanů, podlehl ale těsně Roii Dantonovi.

Jako velitel BÁZE vedl dálkovou expedici do Algstogermaht.

Aktuální data:
25.6.2021
1566 před NGL
4. Tedar 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459390.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!