Perry Rhodan 776 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 776
Název:Černá loď
(Das schwarze Raumschiff)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Aphilie (Bezcitnost)
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3582
Poplach pro TERRA-PATROLU - invaze začíná
Hlavní postavy románu:

Jentho Kanthall - šéf Terra-Patroly

Skan Mavrees - tvrdohlavý člověk

Konklon - dozorce inkarnace CLERMAC

Walik Kauk - vstupuje do Terra-Patroly

6. dubna 3582 vstupuje také Walik Kauk po střetnutí s Jentho Kanthallem do Terra-Patroly1), která se krátce předtím přemístila do Impérium-Alfa. Protože Douc Langur zjistí, že v malé oblasti v Norsku už čtyřicet hodin vládne úplný klid, zatímco zbytek severní polokoule neustále bičují bouře, odlétá Walik Kauk, Baldwin Tingmer, Bluff Pollard a Augustus s těžkým dopravním kluzákem k norskému pobřeží a narazí tam na loď rybáře Skana, který krátce předtím pozoroval tajemnou černou kosmickou loď2). Protože se pohybuje přesně východním směrem, odlétá Kauk a jeho průvodci s Mavreesem ke dvě stě kilometrů vzdálenému fjordu Namsen.

Ačkoliv Hulkoové v předsunuté lodi inkarnace CLERMAC jsou jen polointeligentní zvířata3) objeví a oznámí, že obyvatelů zkoumané planety a jejich inteligence je o hodně menší, než se předpokládalo, navrhne jejich velitel, aby projekt provedli podle plánu.

Tři dny poté, co muži z Terra-Patroly dorazí, objevuje se ve městě Namsos u fjordu Namsen úžasně jasné světlo, které lidi a předměty dělá transparentními. Poté poblíž osady přistane vejčitá loď, která má délku devět set metrů, šířku dvě stě metrů a střední výšku sto metrů, a zmizí pulzující temnota, která ji až dosud obklopovala. Napříč trupem se táhnou nerovnosti, na horní polovině trupu se zužují, na dolním se rozšiřují. Z lodi vystoupí množství 1.60 metrů vysokých a stejně tak širokých Hulkooů4), jejich humanoidní tělo je pokryto černou, bodlinami posetou kožešinou. Mají krátké a velice svaltnaté ruce a nohy. Bytosti, jejichž obličeji dominuje velké, oválné, modře svítící oko, položí s pomocí robotů v severovýchodním sektoru města hradbu, která zakrývá dvoukilometrovou miskovitou prohlubeň a kanál, se kterým je spojena k moři. Pollard a Mavrees se dočasně dostanou do moci kulovitých, chapadlovitých robotů, jsou ale označeni za neinteligentní bytosti. Když Mavrees napadne pavoukovitého robota, protože stavební práce ohrožují jeho milované rybářské muzeum, je zabit. Muži Terra-Patroly se se starým motorovým člunem stáhnou do bezpečí na moře, poté co v jejich kluzáku exploduje nálož, kterou tam Augustus na Mavreeho rozkaz nainstaloval.

Konklon, velitel lodi CLERMACu, nahlásí svému vrchnímu veliteli, že »Mísa početí« je připravena na příjezd Malého majestátu.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál