Perry Rhodan 757 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 757
Název:Svět bez lidí
(Welt ohne Menschen)
Autor:William Voltz
Cyklus:Aphilie (Bezcitnost)
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3582
Země - opuštěná planeta. Kde je lidstvo...?
Hlavní postavy románu:

Douc Langur - cizinec objeví Zemi

LOGIKOR - Langurův partner k dialogu

Alaska Saedelaere - Terranec pátrá

Arlo Corbucetti - dohlížitel

Malému psovi, kterého objevil ve zcela opuštěném městě Tiahuanaco, dá Alaska Saedelaere1) jméno Callibso2). Protože je veškerá s NATHANEM spojená pozitronika odpojena, opustí Transmiterem poškozený město na Altiplano s cílem dostat se do Impérium-Alfa. Nejdříve použije nakladač. Když v chumelenici vyjede z dráhy a narazí na skálu, jede dál na koni Mardukovi, zavalitém hnědákovi, a snaží se zrekonstruovat události z minulosti. 15. ledna 3582, čtvrtého dne po příchodu na Altiplano, dorazí Alaska Saedelaere s oběma zvířaty do Arequipa. Tam najde kluzák a podnikne přípravy pro let do Terranie.

Ve stejnou dobu dorazí Douc Langur, výzkumník Císařovny z Thermu3), na Zemi, která se objevila v centrální oblasti galaxii, se svou dvacet metrů dlouhou, lalokovitou kosmickou lodí KOBYLKA. Langur ztratil spojení k MODULu, mocné kosmické stanici, která se pohybuje po nekonečné smyčce, aby z pověření Císařovny zaměřovala a zkoumala sluneční soustavy. Souřadnice domovské galaxie nejsou žádnému z mnoha výzkumníků MODULu známé4).

Langurovo tmavošedé, padesát centimetrů dlouhé a sedmdesát centimetrů široké, soudkovité tělo spočívá na čtyřech kvadraticky uspořádaných nohách, které jsou ukončeny jasně červenými, drápovitými prsty se třemi klouby. Sedmdesát centimetrů dlouhé, svalnaté ruce se podobají nohám, jsou ale ohebné a jemné. Tři vertikální štěrbiny na přední straně těla slouží jako mluvidla. Všechny smyslové funkce obstarává třicet centimetrů dlouhé, třásňovité čidlo v sedmi žlábcích na povrchu těla. S pomocí tří na plocho položených, transparentních ploch s průměrem jedenácti centimetrů může Langur, který ani neví, jestli je živý tvor nebo robot, přijímat k výživě různé druhy energie. Jako partnera k dialogu má výzkumník k dispozici LOGIKORa, kulovitý počítač, který má průměr osm centimetrů.

KOBYLKA přistane v Římě před chrámem sv. Petra, který Langur kvůli jeho kopulím nejdříve pokládá za observatoř. Ve Vatikánu potká výzkumník choromyslného Arloa Corbuccettiho. Během Aphilie se o něj staral imunní správce knihovny Fosconti, který sám sebe označoval za kardinála. Když se zmatený chlapec na útěku před zdánlivým démonem zřítí z římsy a těžce se zraní, odveze ho cizinec na antigravitační podložce do KOBYLKY, kde ho oživí a zregeneruje. Krátce předtím, než Corbuccetti zemře, vyjasní se jeho duše. Douc Langur odstartuje, aby našel velký centrální kosmodrom.

Mezitím je náhle se vynořivší sluneční soustava objevená kosmickou lodí, která patroluje na hranicích mocenské oblasti inkarnace CLERMAC5).

Aktuální data:
27.1.2022
1565 před NGL
2. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459606.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál