Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 777
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 777
Název:Bitva invazorů
(Kampf den Invasoren)
Autor:William Voltz
Cyklus:Afilie
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3582
TERRA-PATROLA v akci - jde proti poslům inkarnace CLERMAC
Hlavní postavy románu:

Douc Langur - výzkumník má být zabit

s-Tarvior - kat Douca Langura

Jentho Kanthall - vůdce Terra-Patroly

Alaska Saedelaere, Bluff Pollard, Walik Kauk a Jan Speideck - členové Terra-Patroly

Sailtrit Martling - žena s třemi muži

Místnosti, které si Terra-Patrola zabrala v Impérium-Alfa, dostanou žertovné označení »Sklep« a »Předzahrádka«. Zatímco Walik Kauk a jeho společníci čekají v severním přístavu na odvoz Janem Speideckem, odveze Douc Langur Jentho Kanthalla a Alasku Saedelaereho ve své KOBYLCE do Namsosu. Tam trojice pozoruje, jak loď Hulkooů sestupuje, transportuje třicet metrů vysoké kovové vejce a zakotvuje ho v mísovité prohlubni. Později jsou Kanthall a Transmiterem poškozený svědky, jak cizinci vynesou flaškovitý útvar na plošině, který je tvořen energetickým polem, z misky do druhé, menší stanice na konci fjordu. Oba Terranci nemohou tušit, že Hulkoové z mísy vynášejí stabilizující se Malý majestát, který má dostat obyvatele planety pod svou duševní kontrolu, pomocí mozkového odpadu ve zvláštně založených deponiích. Ve stejné době se setkají Jan Speideck, Walik Kauk, Bluff Pollard, Baldwin Tingmer a Augustus v Namsosu, protože se v důsledku poškození stroje nemůžou dostat do Terranie.

Alaska, Kanthall, Speideck, Kaluk a Tingmer podniknou přepadení transportu, který se děje dvakrát denně, aby rozluštili jeho tajemství, a zjistí tak, že ve flaškovitých nádržkách se nachází jakýsi rosol. O něco později padne mladý Bluff Polard, který se k zařízení Hulkooů přiblížil na vlastní pěst, protože se chce osvědčit jako plnohodnotný člen Terra-Patroly, do rukou invazorů. Poté co je jeho tělo potřené rosolovitou hmotou, je vrácen zpět svým přátelům.

Velitel Hulkoo Asnorch oznamuje dozorci Konklonovi, že dokončil preparaci jednoho z domorodců, aby tak nakazil své druhy mozkovým odpadem. Hulkoové, nejdůležitější pomocný národ inkarnace CLERMAC, očekávají, že domorodci po skončení období vábení přejdou zcela pod kontrolu Malého majestátu.

Ve stejné době dostane na MODULu1) s-Tarvior, odpovědný za Douc Langura, rozkaz, aby zmizelého výzkumníka usmrtil, aby se tak nedostal do moci inkarnací BARDIOCu, k jehož mocenské oblasti se MODUL právě přiblížil. Sekční šéf, který je zodpovědný za sedmdesát výzkumníků a který je tvořen sedmdesáti mozkovými svazky, přičemž každý výzkumník přispěl po jednom, dorazí na místo, na kterém Císařovna z Thermu s obavami očekává BARDIOCovu mocenskou oblast, najde Zemi a zaměří KOBYLKU. Když Langur objeví hadovitého Beukriora, kterého S-Tarvior vyslal k jeho přesnému zaměření, a rozpozná tak hrozící nebezpečí, uteče od svých lidských druhů. Přistane s KOBYLKOU na severozápadě Anglie u Cockermouthu, v jehož okolí žije lékařka Sailtrit Marling s Gusem Gustafsonem, Gary Smithem a Stevenem Skirpanem ve Wordsworth House.