Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 778
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 778
Název:Souboj mimozemšťanů
(Duell der Außerirdischen)
Autor:William Voltz
Cyklus:Afilie
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3582
Drama v Cockermouthu - čtyři lidé v boji mimozemšťanů
Hlavní postavy románu:

Douc Langur - mimozemšťan bojuje o svůj život

Baldwin Tingmer - člen Terra-Patroly podnikne sólovou akci

Jentho Kanthall - šéf Terra-Patroly

Bluff Pollard - mladík pod cizím vlivem

Sailtrit Martling - nová členka Terra-Patroly

Gus Gustafson, Gary Smith a Steven Skirpan - Sailtritini muži

Bezprostředně poté co Alaska Saedelaere, Jentho Kanthall, Walik Kauk a Jan Speideck naleznou Bluffa Pollarda v bezvědomí, musí prchnout před bolestivými mentálními impulzy, které vycházejí z prohlubně Hulkooů v Namsosu. Terranci zjistí, že Pollard je ovládán cizí mocí, a poznají ve hmotě, která pokrývá jeho tělo, rosol z transportu Hulkooů. Pod vlivem alkoholu se Baldwin Tingmer, kterého také trýzní impulzy, snaží Namsos bombardovat, ale jeho kluzák exploduje. Muži z Terra-Patroly hledají úkryt na okraji Orkan-Oase a pozorují, jak Pollard očividně stále slábne, jako kdyby mu rosol vysával životní energii.

S kosmickou lodí, srovnatelnou s KOBYLKOU, dosáhne s-Tarvior Cockermouthu. Mezi loděmi Langura a sekčního šéfa se rozpoutá úporný boj, který zpustoší okolí a vyvolá mnoho požárů. V klamné představě, že jeho společníci plánovali připojit se k mimozemšťanům, zavraždí počítačový technik Gus Gustafson astrodynamika Garyho Smitha. Když potká Douca Langura věří, že v něm spatřil soudce, a skočí do plamenů hořícího domu. s-Tarvior se krátce na to sám zabije, protože dospěl k názoru, že Langur spáchal sebevraždu. Když se o něj Sailtrit Martlingová oddělí, zaútočí opravář Steven Skirpan na Langura, kterého činí za následné události odpovědným, a těžce ho zraní. Sailtrit Martlingová následuje volání o pomoc, které výzkumník Císařovny vyslal, aby zachránila Skirpana, může už ale jen stanovit jeho smrt. Navzdory všemu si lékařka pojme důvěru k mimozemšťanovi a připojí se k němu.

30. dubna 3582 dorazí Langur a Sailtrit Martlingová k Terra-Patrole. Lékařka zjistí, že hmota na Pollardově těle se podobá mozku. Tím se vysvětlí, že v prohlubni u Namsosu je umístěn mozku podobný organizmus, který při svém zvětšování vyrábí přebytečný materiál, mozkový odpad1). Z vysoké koncentrace soli a jodu v mozku je jasné, že Hulkoové vybudovali kanál proto, aby mohli mozek zásobovat mořskou vodou a vzduchem obsahujícím jód. Kvůli nebezpečí vycházejícímu z Namsos vyhlásí Kanthall za příští cíl získání kosmické lodi, se kterou by Terra-Patrola mohla v případě nouze opustit Zemi. Kromě toho poprosí Douca Langura, aby na Goshmos Castle pátral po zužitkovatelném technickém zařízení. Sailtrit Martlingové se nakonec podaří zničit mozkovou hmotu na Pollardově těle. O něco později se chlapec probudí2).

Ve stejné době havaruje v jiné části galaxie MODUL a vypustí výzkumníky, protože opravy nelze provést3).