Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 746
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 746
Název:Bezčasový
(Der Zeitlose)
Autor:William Voltz
Cyklus:Aphilie (Bezcitnost)
Vydáno poprvé:1975
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3581 / 3582
Černá díra na palubě SOL - brána do nekonečna se otevírá
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Pozemšťan nechává evakuovat loď

Olw - Zgmahkone a jeho sourozenci následují volání Koltonů

Alaska Saedelaere - Transmiterem poškozený opouští loď

Dobrak - Mistr počtář Kelosků

Callibso - Bezčasový

Poté co se SOL dostane do galaxie Hyptonů, rozbije se dimenzionální tunel, který »Specialisté Noci« udržovali jako poslední. Tím je Dakkardimballon Zgmahkonů definitivně izolován od zbytku vesmíru1). Olw a jeho sourozenci vytvoří v jednom skladišti malou černou díru, která se začne zvětšovat. Kromě toho je kolem místnosti zřízena bariéra, kterou nemohou projít ani mutanti. Když černá díra po čtrnácti a půl hodinách dosáhne průměru šesti metrů, nechá Perry Rhodan SOL evakuovat. Rodáci ze SOL, pro které je loď domovem, se se svým mluvčím Joscanem Hellmutem zpočátku brání a následují Rhodana teprve, když je ujistí, že evakuace bude jen dočasná. Alaska Saedelaere a Dobrak zůstanou na vlastní přání na palubě. Bezprostředně před tím, než Specialisté Noci projdou černou dírou, kterou Olw označuje jako bránu do jejich skutečného domova, vysvětlí Py Transmiterem poškozenému, že musí následovat své Mistry, protože volání Koltonů2) je nepřeslechnutelné. Ačkoliv se ho Dobrak snaží zadržet, následuje Alaska Saedelaere Specialisty Noci do černé díry, která poté zanikne.

Když chce Perry Rhodan čtyřicet osm hodin poté vydat rozkaz k odletu, je z blízko ležící sluneční soustavy zachycen nouzový signál, a Fellmer Lloyd s Guckym startuje s křižníkem KLONDIKE, aby prozkoumal jeho zdroj.

Saedelaere je díky svém »Obleku zmaru«3) vtažen do Derogwanienu4). Tam se objeví v chatě, ve které je na stěně zavěšen kus kovové fólie, který patří k Obleku zmaru. Neúmyslně aktivuje o něco později Callibsovu5) trpasličí nejoblíbenější loutku. Ten odpoví na Terrancovi otázky, že na Derogwanien přišel pravděpodobně přes časovou studnu. Zatímco obrovské, humanoidní tělo Callibsa zabije dlouhým nožem, donutí loutka superego Bezčasového, který se po katastrofě v Dakkardimballonu vydal po stopách Pozemšťanů, oduševnit se při návratu do těla panenky.

Callibso vysvětlí Saedelaereovi, že v budoucnu bude muset navždy žít v těle panenky a už se nikdy nebude moci vrátit ke svému národu. Když Saedelaere předá Loutkáři dlouho hledaný Oblek zmaru, zeptá se ho na Roj6), a Bezčasý vysvětluje, že patří k těm, kteří kdysi Roj postavili7). Protože se Transmiterem poškozený chce vrátit na Terru, vezme ho Loutkář k časové studně. Ta je obklopena velkými sochami, která Terrancovi připomenou podobná umělecká dílaz Tiahuanaco na Zemi. V časové studně spatří Saedelaere vizi liduprázdné Země8). Když panenky Derogwanienů hrozivě pochodují k chatě Callibsa, Bezčasý omráčí Saedelaereho, zmizí a nechá na fólii prosbu, aby zničil jeho tělo9). Saedelaere bezducha se potácející Callibsovu loutku kamenem a po dlouhém otálení se v prosince roku 3581 vydává přes časovou studnu na Zemi10).

V opuštěném městě Tiahuanaco na Altiplano se k němu připojuje bezejmenný pes11).