Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 745
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 745
Název:Pomsta Dimenzionautů
(Die Rache der Dimensionauten)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Afilie
Vydáno poprvé:1975
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3581
Sametové oko se zbláznilo - hrozivé síly ohrožují Dakkarprostor
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Pozemšťan posílá SOL proti flotile Zgmahkonů

Gucky - myšob bojuje na Kernothu

Olw - Specialista Noci a jeho sourozenci přinášejí zmatek do říše Zgmahkonů

Mitron - nejstarší ze sedmi Strážců nicoty

Tatcher a Hainu a Dalaimoc Rorvic - zvláštní pár je opět regenerován

Díky nabytí Guckyho psionickou energií »Specialisté Noci« přestanou kontrolovat své síly a uniknou z pevnosti Carmionth-Krol. Psionický výboj způsobí popraskání budov na Kernothu a otřese planetární kůrou. Kromě toho začnou černé díry osmnácti dimenzionálních tunelů nasávat nebeská tělesa z normálního prostoru a přenášet je do Dakkardimballonu, kterému tím hrozí přetížení a trvalé oddělení od normálního universa. Kvůli rázovým vlnám selhávají kosmické lodě Zgmahkonů. Také pokus Guckyho a Specialistů Noci o opuštění Kernothu na kosmické lodi selže.

Vzhledem k nebezpečné situaci zůstává SOL už jen málo času na útěk. Přesto chce Perry Rhodan zachránit Guckyho a Specialisty Noci a pošle majora Helenya Pajute s křižníkem SC-17 LA PALOMA s komandem pod velením Dalaimoca Rorvica na Kernoth. Ke komandu patří kromě Alasky Saedelaereho, Takvoriana, Icho Tolota, Merkoše, Baltona Wyta a kapitána Sequest Kosum-Vrangeho1) také kapitán Tatcher a Hainu, který po rekonstrukci jeho nervové soustavy kvůli výbuchu kosmické lodi spal více než sto let v regenerační lázni. Kvůli působení Waringerova efektu, který působil na pomale se rozrůstající nervovou tkáň, se střední délka života Marťana, která se odhaduje normálně na dvě stě padesát let, prodloužila na dobu, která je obvyklá u ostatních imunních na Aphilii, kteří byli vystaveni paprskům Medaillonu. Během toho, co komando hledá na Kernothu Guckyho a Specialisty Noci, potká a Hainu spoutaného Laktona Hwltyš-Pana, jehož malé, humanoidní tělo je zahalené do přirozeně zrnitě působícího pancíře a barevně se dokáže přizpůsobovat okolí. Nad širokými, rohy pokrytými ústy se nacházejí dvě jako třešně velké nosní otvory. Velké oči se mohou pohybovat nezávisle na sobě. Hwltyš-Pan vypráví, že před dávnými časy Zgmahkoni na Laktonuy narazili v galaxii Myorexis-Chanbar2) a snažili se je vyhubit. Kromě toho vysvětluje Laktone, že on a jedinci jeho druhu mohli skákat asi šest hodin do budoucnosti, ve které ale byli odsouzeni k úplné pasivitě. Když se s pomocí Hwltyš-Pana teleportuje do budoucnosti, pozoruje Marťan Guckyho a Specialisty Noci ve vojenské základně Pogtschotonnmen, takže se Rorvicovu komandu nakonec podaří najít hledané přátele. Protože Hwltyš-Pan se už po startu LA PALOMA nedá nikde najít, předpokládá Tatcher a Hainu, že Lakton asi zůstal na Kernothu3).

Olw prozradí, že se vratká konstelace Dakkardimballonu sice pozvolna stabilizuje, ale dimenzionální tunely a Sametové oko se v krátkém čase zhroutí. Navzdory panující energetické instabilitě nechá Rhodan SOL, která je napadána Zgmahkony, nabrat kurz na Sametové oko. Strážci Nicoty jejichž kosmické lodě uvízli, prosí současně Specialisty Noci o pomoc při útěku a na oplátku nabízí, že zastaví útoky. Olw a jeho sourozenci to zpočátku odmítají, ale když jim Rhodan ozřejmí, že je to šance jak osvobodit svůj národ od tyranů, změní názor. Dají ale Strážcům nicoty falešné souřadnice, a loď diktátorů exploduje.