Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 754
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 754
Název:Mezihra na Rolfthu
(Zwischenspiel auf Rolfth)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Aphilie (Bezcitnost)
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3581
Jejich myšlenky sahají do 7. dimenze - ale jejich strach ohrožuje osvobozovací plán
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terrancův plán na osvobození hrozí krachem

Tako Kakuta - Staromutant pomůže Perry Rhodanovi

Hotrenor-Taak - Apoštol Hetosanů

Dalaimoc Rorvic, Tatcher a Hainu a Galto Quohlfahrt - zvláštní trojice letí na průzkum

Tallmark - šéf Kelosků v larském opatrování

Larové odvezou dvacet šest Kelosků do soustavy slunce Ontry-Melonzus, které leží poblíž centrálního galaktické prstence a kdysi patřilo ke Carsualskému spolku. Protože jim chce nabídnout podobné podmínky, jako měl jejich svět v Chmacy-Pzan, přebudoval pro Hyptony Rolfth, chladnou a nehostinnou čtvrtou planetu, na jejich trvalý domov v Mléčné dráze. Na základně Murnte-Neek navrhne Kelosk Tallmark Hotrenor-Taakovi dvojitou strategii, která se opírá na domněnce, že jeden národ Koncilu usiluje o svrchovanost nad celým Koncilem a k tomu dokonce dočasně uzavřel svazek s Perry Rhodanem, aby zničil Balayndagar. Aby se tento zrádný národ Koncilu až do jeho odhalení udržel v nevědomosti, má kooperace s ostatními členy Koncilu navenek vypadat pořád stejně. Apoštol Hetosanů ale zamýšlí vyslat loď do své rodné galaxie, aby se informoval o aktuální situaci v Koncilu a mohl přezkoumat výpovědi Kelosků. Hyptony chce vylákat na fiktivní konferenci na Kerlamain-Kross.

Laktone Hwltyš-Pan1), který se ze SOL tajně dostal do BOX-3691 a tak se dostal na Rolfth, se dozví o záměrech Hotrenor-Taaka a informuje o tom Tallmarka a jeho druhy. Keloskové proto tlačí na Hotrenor-Taaka, aby mohli Hyptony doprovázet na Kerlamain-Kross. Ten jim ale zakáže opustit Rolfth.

Mezitím odlétá Dalaimoc Rorvic a Tatcher a Hainu se svým space-jetem GHOST k BOX-3691, aby zachránili Galto Quohlfahrta. Dostanou robotika na palubu svého jetu, ale protože se Rorvic promění v halucinaci a vnikne do palubního počítače, musí GHOST nouzově přistát na Rolfthu. Zde naváže Hwltyš-Pan kontakt s Tatcherem a Hainu a Galto Quohlfahrtem, a informuje je o nejnovější situaci.

Aby mohl prozkoumat Rolfth, poprosí Perry Rhodan Atlana o obsah vědomí Tako Kakuty. Arkonidan to odmítne, ale teleportér se k Rhodanovi ze staré známosti přidá sám a teleportuje se v těle Keloska Plararaka do stanice Larů. Tam objeví, že se mezi Kelosky rozrůstá panika, kvůli SVE-křižníku, který Hotrenor-Taak vyslal do NGC 3190. Protože ale Larové zhloupnou, když podlehnou klamu nekonečných myslitelů, kteří v oblasti stanice sníží pětidimenzionální gravitační konstantu2), podaří se Plararak/Kakutovi, Tatcher a Hainuovi a Galto Quohlfahrtovi nerušně přezkoumat lodní deník SVE-křižníku, který se vrátil z Larské galaxie. Údaje v lodním deníku neodporují Keloskům. Tři z nich, Splink, Zartrek a Pragey, uprchnou v obavách ze základny a ukryjí se v ledové jeskyni.

Dříve než Plararak/Kakuta s Galto Quohlfahrtem opustí teleportací Rolfth, poprosí ho Tatcher a Hainu, aby přivezl Bhavacca Kr'a nutný pro Rorvica. Teleportér vysadí Quohlfahrta v BOX-3691 a vrátí se předat zprávu Perry Rhodanovi do SOL.