Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 755
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 755
Název:Útěk Kelosků
(Die Flucht der Kelosker)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Afilie
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3581
Dostali se do ledového labyrintu a stali se kořistí - jen Gucky je může zachránit
Hlavní postavy románu:

Gucky a Ras Čubaj - Ilt a Terranec se vydávají na záchrannou akci

Splink, Zartrek a Pragey - trojice Kelosků z Tallmarkovy skupiny

Hotrenor-Taak - Apoštol Hetosanů je vozen za nos

Lemmo - domorodec z planety Rolfth

Dalaimoc Rorvic a Tatcher a Hainu - zvláštní dvojice v nouzi

Tallmark namluví Hotrenor-Taakovi, že Keloskové při průchodu černou dírou1) se nabili n-dimenzionální statickou energií. Tím došlo k dimenzionálnímu propadu, kvůli kterému Splink, Zartrek a Pragey zmizeli. Také dočasné ohlupování Larů je následkem toho dimenzionálního propadu. Imunitu Hyptonů vysvětluje Tallmark jejich parapsychikálními schopnostmi.

Keloskové Splink, Zartrek a Pragey narazí během svého útěku v ledové jeskyni na úkryt Hyptonů, kteří se zde snaží uniknout permanentnímu dohledu Larů. Aby toto tajemství uchránili, poručí Hypton Ttms okamžité zabití vetřelců. Splink, Zartrek a Pragey jsou ale mezitím objeveny Lemmem, Ontakerem z kmene Hel-Kotha-Tren-Aaak. Ontakerové, domorodci z Rolfthu na úrovni doby kamenné, vidí v Keloscích Mabbahabase, silné bohy úslužnosti, a zamýšlí je v ceremoniálu obětovat a sníst. Když Hyptonové zaútočí, zaplaví Ontakerové ledovou jeskyni vodou. Část Hyptonů se utopí, ostatní domorodci zabijí. Hwltyš-Pan a Tatcher a Hainu pozorují při časové teleportaci, jak Ontakerové pod vedením svého šamana Apaš-Faradaye rozehřívají pomocí velkých ohňů vodu, která vnikne do Hyptonské jeskyně, nepochopí ale souvislosti. Při pokusu vrátit Dalaimocu Rorvicovi s pomocí halucinogeního spreje jeho lidský vzhled, se i Tatcher a Hainu promění o chvíli později v halucinaci.

Nakonec přiletí Mentro Kosum s Rasem Čubajem a Guckym na space-jetu WINNETOU do blízkosti Rolfthu, takže se oba mutanti mohou teleportovat na planetární povrch. Gucky si telepaticky všimne kolektivního vzrušení Hel-Kotha-Tren-Aaak Ontakerů a společně s Čubajem odnese tři zajaté Kelosky bezprostředně před jejich obětováním do bezpečí. Nakonec zavede myšob Bhavacca Kr'a do počítače GHOSTu a umožní tak Rorvicovi, aby se s Tatcherem a Hainuem znovu materializoval. Krátce poté co se Gucky a Čubaj vrátí do SOL a Galto Quohlfahrt se svými Posbii a matracovitými Willyi přejde na palubu generační lodi, setká se nakonec také Psycho-tým na GHOSTu. Tatcher a Hainu ale neví, kam se poděl Hwltyš-Pan2). Po jejich návratu do stanice Murnte-Neek tvrdí Splink, Zartrek a Pragey Hotrenor-Taakovi, že se se znovu objevili v normálním prostoru, protože jejich energetické nabití zmizelo3).