Perry Rhodan 763 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 763
Název:Peklo v kosmu
(Inferno im Kosmos)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Aphilie (Bezcitnost)
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3582
Chtějí svobodu - ale vybrali si smrt
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan a Atlan - dva staří přátelé se nepohodnou

Betty Toufryová - duch má zemřít

Ghaner Vrek - zástupce Pseudo-NEI

Hotrenor-Taak - Lare vypoví smlouvu

Dalaimoc Rorvic a Tatcher a Hainu - rozdílný pár se postará o chaos

Na Taatlonu jsou Entron Laakulai, Ferent Sheljun, Yll Tershon a ostatní muži a ženy z LYCKOLA jsou posláni do dolů. Poznají, že čtyři členové kontrolní komise NEI tu ilegálně nechali dolovat krystaly Glort, piezoelektrické krystaly s konstantním frekvenčním kmitočtem, které se v kosmických lodích používají místo howalgonia, ale mají o hodně menší životnost a kapacitu.

Bez stabilizujícího působení Bhavacca Kr'ah nemůže Polocynos Dalaimoc Rorvic udržovat svůj lidský vzhled a promění se na Taatlonskou ledovou opici. Protože Gucky přitom utrpí mentální šok, odlétá Tatcher a Hainu sám do Taatlon-City, kde sabotuje projektor modulátorového zářiče a tím zabrání, aby vědomí Betty Toufryové muselo opustit tělo Tennysona Impse. Po a Hainuově manipulaci se ale vedle projektoru objeví dva metry vysoký, vejčitý útvar, který se podobá klubku purpurových plazmatických vláken a nazývá se Greyl. Protože zjistí, že projektor modulátorového zářiče, který označuje jako projekční uzel, je naplněn jen zářením Luulk pseudo Vaa'n, vysvětluje bytost, že volání, které následovala, je nelegitimní a zase zmizí. Marťan je zatčen Taatlonskými Mucyi.

Když Dobrak v SOL pozná, že ve formě šavlozubého tygra Waltera je část velké reality pomocí nadřazených, magických siločar předávaná do iluzorní oblasti normální existence, pochopí Perry Rhodan, že se jedná o Rorvicova Bhavacca Kr'aha. Proto přistane s Walterem na Taatlonu a dorazí do úkrytu Guckyho a Rase Čubaje. Poté co Rorvic znovu nabere původní vzhled, probudí se Gucky a zachytí telepatické volání Betty Toufryové. Teleportér osvobodí Tatcher a Hainua a přenese tělo Tennysona Impse s vědomím Betty Toufryové do SOL, která pod velením Fellmera Lloyda mezitím doletěla do mračna Yolschor. Se svým psionickým darem přenese Rorvic také Rhodana do generační lodi. Sám zůstane, aby našel Tatchera a Hainua, který chtěl pomoci astronautům z LYCKOLA.

Protože SOL nemá na palubě žádný PEW a existence staromutantky je vážně ohrožena, nechá Rhodan Tennysona Impse přenést transmiterem na DEMETER, vlajkovou loď flotily 180 velkých bitevních lodí, se kterými Atlan a Scarlon Thorab právě opustil Provconovu pěst, aby doletěl do temného mračna Yolschor.

Zatímco Tatcher a Hainu mezitím pronikne do vězení posádky LYCKOLA, přiblíží se k Yolschoru Hotrenor-Taak s pěti tisíci SVE-křižníky. Mucyové přivítají příchod Larů s nadšením, ale Marťan ví, že Hotrenor-Taak nemá svědomí, ačkoliv je společně s ním, Rorvicem a Hwyltyš-Panem1) v galaxii Myorexis-Chanbar zažehnal nebezpečí vycházející z vesmírných obchodníků se sny. Tím dokončí Laktone Hwyltyš-Pan svou metamorfózu a přejde do Laktonského symbiotického společenství2). Když jejich zdánliví spojenci vniknou do temného mračna a zaútočí na světy Pseudo-NEI, zničí zklamaní a zoufalí Multi-Cyborgové své planety pomocí arkonských bomb. Dalaimoc Rorvic zachrání Tatchera a Hainua a posádku LYCKOLA a na GHOSTu je odveze na SOL.

Hotrenor-Taak mezitím zabije svého zástupce Balakeyn-Tenca, který společně s pěti dalšími vysoce postavenými Lary proti němu revoltoval, protože dospěl k názoru, že mocenská politika Apoštola Hetosanů škodí pověsti larského národa.

Protože viní Perry Rhodana ze zodpovědnosti za zánik Pseudo-NEI, nechá Atlan SOL, která se z temného mračna3) stáhla do dvanáct světelných let vzdáleného sektoru Dragon Alfa, obklíčit svou flotilou4).

Aktuální data:
17.5.2022
1565 před NGL
23. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459716.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál