Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 762
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 762
Název:Povstání Cyborgů
(Aufstand der Cyborgs)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Afilie
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3582
Jsou umělí lidé - bojují o uznání
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Pozemšťan přemýšlí o Mucyech

Atlan - šéf NEI nechává Mucye přezkoušet

Betty Toufryová - vědomí staromutantky v těle Mucye

Ghaner Vreik - správce pseudo-NEI

Tatcher a Hainu a Dalaimoc Rorvic - rozdílný pár je poslán do akce

Hotrenor-Taak - Lare dostane neočekávanou návštěvu

Na planetě Taatlon v temném mračnu Yolschor1) rebelují Multi-Cyborgové. Čtyři komisaři NEI Abrun Deiksen, Cindy Roosen, Trooger Abdein a Vontz-Perkeen, Aras, který zde tajně vyrábí krystaly Glort, jsou zatčeni. Mucy Helroth Amber požaduje od nich uznání jako lidi a odvolává se přitom na to, že stvoření, které profesor Lashron Barghes po nouzovém přistání EX-4489 na Refuge naklonoval, byli označováni jako »Lidé ze zkumavky« 2).

Současně dostane Atlan, který obnovil jednání s představiteli GAVÖKu, od specialisty Rikera Gownera zprávu, že Mucyové, na kterých je postavena jeho infiltrační strategie, hrozí neuposlechnutím. Situace se nadále zhorší tím, že lodivod Anser Este-Vita ve jménu svého národa vyžaduje od Pretendenta NEI, aby Vincranové kvůli změněným poměrům v Mléčné dráze byli v budoucnu informováni o všech politických a vojenských rozhodnutích Atlana, Perry Rhodana a Larů. Ačkoliv šéfkybernetik Scarlon Thorab označuje selhání Mucyů za nemožné, pošle Atlan staromutantku Betty Toufryovou s těžkým křižníkem LYCKOLA do Pseudo-NEI1), aby na tomto strategickém místě provedla namátkovou kontrolu.

Po přistání na Taatlonu se vzbouří také nositel Betty Toufryové, Multi-Cyborg Tennyson Imps, a snaží se zbavit se kontroly staromutantky. Modulátorovým zářičem zneutralizují Mucyové vedení Ghaner Vreikem stabilizaci vědomí Toufryové v PEW-kovu v těle Impse, takže vliv telepatky a telekinetky na Impovo tělo začíná ochabovat. Pilot Entron Laakulai, navigátor Ferent Sheljun, kybernetik Yll Tershon a zbylá posádka LYCKOLA jsou zatčeni.

Mezitím navštíví Joosen Shen a Geddon Wift jako představitelé Mucyů z Yolschoru Hotrenor-Taaka na Rolfthu3). Odhalí Larům a Hyptonům tajemství projektu Multi-Cyborg, podrývací politiku Atlana a Pseudo-NEI v temném mračnu Yolschor, a prosí Apoštola Hetosanů, aby s nimi uzavřel pakt o neútočení a chránil Yolshor před zásahem NEI. Hotrenor-Taak naoko vstoupí s Mucyi do svazku.

V SOL, ve které Dobrakovi Keloskové mezitím vypočítali místo, ve kterém se rematerializovala Země po jejím přesunu transmiterem do Maelstromu4), objasní psycholožka a endokrinoložka Asa Degorah po vyšetření mrtvoly Herthora Smolka, že hormonální zásahy při výrobě Multi-Cyborgů vedli k latentní psychické instabilitě umělých bytostí. Vědkyně potvrzuje Perry Rhodanovu domněnku, že dříve či později všichni Multi-Cyborgové onemocní na výbuch emocí.

Protože tím způsobený pád Pseudo-NEI by byl velkým nebezpečím pro skutečné Nové Einsteinovo Impérium, odlétá Rhodan se SOL do blízkosti temného mračna Yolschor a vyšle na průzkum space-jet GHOST s Guckym, Rasem Čubajem, Dalaimocem Rorvicem a Tatcherem a Hainuem. Na palubě se nachází také robotická napodobenina Smilodona, kterou si a Hainu nechal postavit, poté co mu svěřený šavlozubý tygr Walter, ve kterého Rorvic jeho Bhavacca Kr'ah proměnil, unikl. Space-jet přistane v neobydleném pohoří Taatlonu.