Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 676
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 676
Název:V Maelstomu hvězd
(Im Mahlstrom der Sterne)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3460
Terra a Luna na cestě do nejista - velký plán selhal
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor se cítí zodpovědný - a vinný

Reginald Bull, Geoffry Abel Waringer a Ras Čubaj - státní maršál, vědec a teleportér bojují o udržení Terry a Luny.

Gucky - myšob ztrácí chuť k žertům

Fellmer Lloyd - mutant se dostane do pout howalgonia

Země, Měsíc a doprovodné lodě1) se materializují v Maelstromu hvězd, energeticko materiální trubci, která zřejmě spojuje dvě neznámé galaxie a je ovlivněna silnými energetickými turbulencemi. Neobvyklé gravitační vlivy vyvolají na Zemi zemětřesení, výbuchy sopek, orkány a náhlé přílivové vlny, které napáchají obrovské škody a vyžádají si mnoho obětí. Všem lodím doprovodné flotily selžou lineární pohony2).

Dvacet pět tun howalgonia, které je uskladněno v Quetroppa, válcovitém skaldu sousedícím s Impériem Alfa, začne vytvářet hrudky a vystřelovat se, poletuje sem a tam, poškozuje přístroje a zraňuje lidi nebo je i zabijí. Kromě toho hrozí, že se stěny podzemního bunkru prolomí a howalgonium se dostane do zemské kůry. Gucky a Fellmer Lloyd se zoufale společně s hyperfyziky Sardaby a Nebeyem pokouší zabránit katastrofě. Teprve v posledních hodinách 9. března 3460 se howalgonium pod vlivem Fellmera Lloyda, který je od něj magicky přitahován, znovu uklidní. Se svým zaměřovacím paradarem zachytí přitom Lloyd cizorodé telepatické impulsy, které jsou howalgoniem umocňovány. Sardaby vysloví domněnku, že obrovská hmota pětidimenzionálně zářícího howalgonia ovlivnila transmiterový skok Terry a Luny.

Na Měsíci se mezitím snaží Geoffry Abel Waringer, Ras Čubaj a Irmína Kotčistovová zvládnout rebelující plazmu NATHANA, která prolomila stěny své nádrže a roztekla se. Teprve když se plazma 10. března konečně zase spojí, vysvětlí, že to udělala jen ze strachu před neznámou hrozbou Maelstromu.

Mezitím se také stabilizuje zemská osa, a počet záchvěvů a záplavových vln dramaticky poklesne.