Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Materiály > Howalgonium
hledat

Látka - minerál, která se nachází na planetě Rubin. Vzácná křemíková struktura s pětirozměrnou konstantou, která se nedala synteticky napodobit. Je velmi ceněna při stavbě kosmických lodí. Roi Danton, alias Michael Rhodan, v roce 2435 starého letopočtu objevil na Rubinu tento cenný materiál, který posléze dopomohl mezitím vyspělému národu k solidnímu blahobytu.

Howalgonium je nejvýznamnější hyperkrystal v Mléčné dráze. Jedná se o takzvaný oscilační křemík s uloženou pětidimenzionální energií.

Synteticky vytvořená varianta howalgonia je ultrahowalgonium. V tomto případě jde o hypernábojově stabilizovanou formu klasického howalgonia.

Složení

Kromě toho, že howalgonium obsahuje 50% podíl izotopu křemíku Si 30 (oproti normálním 3%), lze v něm zaznamenat též pseudohmotnou 5 rozměrnou energii s atomovou hmotností mezi 208 a 513.

Oblast užití

Howalgonium je materiál, které je zapotřebí ve značné části pětidimenzionální techniky. Existují sice alternativy v podobě jiných hyperkrystal, ty však zdaleka nedosahují jeho účinnosti

Varianty

Ultrahowalgonium

Jinak také HS howalgonium. Normální, od doby hyperšoku levné a snadno získatelné howalgonium, je pod vlivem vysokofrekvenčních pulzů odhmotňováno a znovu rematerializováno. Dematerializované krystaly jsou ostřelovány pomocí quintronu. To vede k hypernábojové stabilizaci howalgonia, které tak získává 83 procent účinnosti, jež mělo před hyperšokem – a tato účinnost je jasně větší, než efektivita červeného hyperkrystalu khalumvattu. Při stabilizačním procesu se ovšem 44 procent krystalové hmoty ztratí v hyperprostoru. Ultrahowalgonium je zapotřebí pro transmiterovou cestu BACKDOOR, pro Kantorův sextant a pro 96 tendrů třídy LORETTA, náležejících k loďstvu TERRANOVA.

STK-Howalgonium

STK-Howalgonium (německy ÜDK-Howalgonium) je vysoce zušlechtěné howalgonium, jehož pětidimenzionální oscilační frekvence byla pomocí neznámého postupu uměle modifikována - omezena. STK znamená Super-Tlumící-Konstanta. Vestavění tohoto modifikovaného howalgonia do zařízení hlavního slapového měniče, parapropojujícího vedení a hypertronového čerpadla na Merkuru umožnilo v listopadu 3430 spustit antitemporální slapové pole kolem Sluneční soustavy.

Dějiny

Hypnokrystaly (Krystaloví agenti) z Velkého Magellanova mračna se proměnili v howalgonium. Krystalová planeta Monol v M 87 se skládala z neohowalgonia. To se zřejmě od klasického howalgonia odlišuje ve frekvenci oscilací.

Z howalgonia bylo pětirozměrným ostřelováním vytvářeno sextagonium. Dakkartechnika spočívá v použití sextagonia.

Z ne zcela vysvětlených důvodů – spekulace o příčinách se točí kolem Doriferu a Frostrubinu – se již v Mléčné dráze nedaří vyrobit žádné sextagonium. Tím se pro Galakticky uzavřela možnost užití vyspělé dakkartechniky.

Snílci z Puydoru, Jii'Nevever a Guu'Nevever (tedy pochopitelně zejména Snílka z Puydoru), rozšiřovali svou moc v galaxii díky tronium – anzintu, což jej jiné jméno pro howalgonium.

Po hyperimpedančním šoku se z dříve velice drahého howalgonia stala téměř bezcenná záležitost. V roce 1344 NGL je jeho cena zhruba 2 galaxy za gram. Pro srovnání, dříve relativně bezcenný khalumvatt má v tu chvíli hodnotu blížící se k 10 milionům galaxů za gram!

LSP začala intenzivně pátrat po možnosti, jak by se dalo howalgonium alespoň zčásti stabilizovat. Průnik se zdařil roku 1344 NGL, kdy bylo vyrobeno ultrahowalgonium.