Kantorův sextant

Kantorův sextant představuje další vývojový stupeň ultražirafy. Konstrukce se zakládá na písemných záznamech, které Myles Kantor vypracoval v měsících před svou smrtí.

Oficiální jméno tohoto měřicího přístroje zní UHF – N – 2 resp. ultrazaměřovač typu 2. Bez Kantora by lokalizátor nikdy nebylo možno sestavit. Této skutečnosti vděčí zařízení za svou přezdívku. Druhá část slovního spojení je narážkou na prastarý měřicí přístroj staropozemských mořeplavců a na skutečnost, že Kantorův sextant obsahuje sextadimové prvky.

Kantorův sextant je výrazně kompaktnější než jeho předchůdce a může být pohodlně převážen transportním kluzákem. Zařízení rozšiřuje lokalizační spektrum v oblastech UHF a SHF a umožňuje tím výrazně lepší zaměřování. Sextant krom toho pracuje mnohem spolehlivěji a má větší dosah než ultražirafa.

Celou aparaturu vyvinul vědecký tým pod vedením Malcolma S. Daelliana ve spolupráci s novou USO v závodě HWG – 01 na Měsíci. Pro konstrukci je nutně zapotřebí ultraenergetické howalgonium. Tato okolnost činí z výroby Kantorova sextantu nesnadnou záležitost.

V současnosti lze zaměřovačem zkoumat spektrum hyperenergií až k hodnotě 8,45 biliard Kalupů. Také se jím dají zkoumat šestidimenzionální jevy. Co se týká dosahu v běžných pásmech, sextant pokryje oblast o průměru 4000 světelných let.

Aktuální data:
5.8.2021
1566 před NGL
3. Ansoor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459431.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!