Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Kosmologie > Dakkarprostor
hledat

Dakkarprostor

(přesměrováno z: Dakkartechnika)

Dakkarprostor je poloprostor mezi pátou a šestou dimenzí, podobně jako lineární prostor mezi Einsteinovským prostorem a pátou dimenzí. Tvoří jako pětidimenzionálně nadřazený prostor energeticky neutrální librační zónu mezi pátou a šestou dimenzí.

Jméno Dakkarprostor pochozí od cappinského dimenzionálního fyzika Ascina Dakkara. Používají se pro něj také výrazy jako sextradimová polostopa, hypersextra polostopa, dakkar polostopa a dakkarzóna.

S Dakkar-rezonátorem postaveným podle plánu Cappinů mohl terranský deformátor nulového času proniknout přes temporální zpětná pole časového závoje Cappinů a proniknout hlouběji do minulosti.

Cappinská schopnost pedotransferu se na tomto poloprostoru zakládala, stejně jako jejich technika pedopólů. Sextadimenzionální pohon a Dakkarkom využívali Dakkarprostor také. Wesakenové stavěli transmitery na Dakkarbázi.

Také Tefrodům byl Dakkarprostor znám. Zbraňová zařízení mentálního katapultu se zakládaly na cíleném ovlivňování NASEF-konstanty inteligentních tvorů z Dakkarprostoru.

Alaska Saedelaere měl díky svému fragmentu Cappina také zvláštní afinitu k Dakkarprostoru. Když mnoho Lacoonů uprchlo z MARCO POLA, který vniknul do Roje, přes hyperimplozní klec skrze Dakkarpole do GEPLA-II, byl tam Alaska rovněž transferován. Na GEPLA-II sídlil Karduuhlský vládce Cryt Y'Torymona, jehož paraschopnost hypermédiového implodera rovněž spočívala na dakkarúrovni.

Při pádu do Velké černé nicoty v Balayndagaru dorazila SOL skrze dimenzionální tunel do Dakkardimballonu Zgmahkonů. Odtamtud vedlo několik dimenzionálních tunelů k černými dírám v jiných galaxiích - kromě jiného do galaxii koncilních národů Hyptonů, Greiků, Larů a Mastibekků. Zgmahkoni používali přizpůsobený sextadimenzionální pohon, aby těmito tunely létali.

Technické využití Dakkarprostoru u Cappinů a Terranců spočívalo na Sextagoniu. Protože z nevyjasněných důvodů výroba sextagonia z howalgonia už není možná, v současné době se v Mléčné dráze nevyskytuje žádná fungující Dakkartechnika.