Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Ostatní místa > Dakkardimballon
hledat

Dakkardimballon je obalem vícedimenzionálního kontinua, takzvané Žíly. Ta je tvořena hvězdami a planetami, které byly zachyceny černými dírami a přes Sametové oko se dostali do Dakkarzóny.

Dakkardimballon obsahuje celou minigalaxii, která je tvořena asi 3000 slunci a 63 planetami. Se standardním universem jsou spojeny osmnácti dimenzionálními tunely, který ale byly v roce 3580 zničeny. Protože Dakkardimballon nemůže být opuštěn jiným způsobem, jsou tamní Zgmahkoni navždy odříznuti od zbytku vesmíru.

Dakkardimballon sloužil po mnoho tisíciletí Zgmahkonům s pomocí dimenzionálních tunelů ke kontrole Koncilu Sedmi. V roce 3580 pronikla do Dakkardimballonu SOL a během následujících událostí byly zničeny všechny dimenzionální tunely.

V roce 3584 vytvořili Keloskové v rámci osmdesátiletky černou díru ze slunce Arcur-Beta, která nakrátko otevřela dimenzionální tunel do Dakkardimballonu. Skrz tento dimenzionální tunel opustily všechny ještě provozuschopné SVE-křižníky Larů Mléčnou dráhu a vletěly do Dakkardimballonu. Od té doby už neexistuje žádný kontakt mezi Dakkardimballonem a normálním universem.