Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Národy > Keloskové
hledat
Další informace o národu:
Domovská galaxie:Balayndagar
Keloskové
Keloskové
© VPM kg.

Keloskové, členský národ Koncilu Sedmi, jsou známi jako 7D-myslitelé a geniální plánovači a stratégové.

Pod vlivem Zeleného, jednoho Mastibekka, se Olw, Specialista Noci, vydal do Balayndagaru. Tam změřil černou díru a zjistil, že má schopnost spojovat malé galaxie. Když se jeho loď kvůli chybě Zeleného srazí s lodí Kelosků, vytvoří Mastibekk z pomsty pyramidu, která má urychlit zánik Balayndagaru. Poté co jsou Specialisté Noci propuštěni Zgmahkony, odlétají do Balayndagaru a pomohou tam Keloskům vybudovat Altrakulfth, aby zkrotili velikou černou díru. Specialisté při návratu do Grojocko nemohou zabránit tomu, aby bojová flotila Qwoggoa podrobila Kelosky.

Události po dobytí SOL a spojení s počítačem Shetanmargt chybí. (budou doplněny později)

V roce 3583 přejdou Keloskové z paluby SOL do superinteligence Císařovna z Thermu. Priorvlna, ze které vzešla Císařovna z Thermu, prošla během své dlouhé cesty umiversem také skrz Balayndagar, domovskou galaxii Kelosků, a rozhodujícím způsobem ovlivnila vývoj Kelosků v 7D-myslitele.

Posledních dvacet sedm Kelosků provede v Mléčné dráze osmdesátiletku, pomocí které osvobodí galaxii z područí Larů. Posledním krokem plánu, který se zkrátil jenom na čtyři roky, je řízené vybudování černé díry, se kterou by Larové dosáhli Dakkardimballonu Zgmahkonů. Posledního testu černé díry v říjnu 3584 využijí poslední zbylí Keloskové, aby vstoupili do Císařovny z Thermu.

Není známé, co se stalo s Kelosky, kteří byli Lary v SVE-křižnících evakuováni při zániku Balayndagaru v roce 3578.

významní Keloskové