Greikové

z Databáze Multiversa
Greikové
Greikové
© VPM kg.

Greikové jsou členským národem Koncilu Sedmi, který zaručoval soudržnost tohoto mocenského uskupení. Jejich domovem je pro Terrance neznámá galaxie.

Jedná se o potomky vodních ptáků. Greikové jsou skoro čtyři metry vysocí. Navzdory své obrovské velikosti vypadají křehce. Vychrtlé a bezvlasé, válcovité tělo stojí na třech nohách, které tvoří polovinu délky těla. Nohy tvoří rovnoramenný trojúhelník. Chodidla jsou oblá a na spodní straně jsou měkké. Greikové disponují kolením kloubem, ale nemají klouby na patách. Barva kůže připomíná pískový papír. Horní část těla nese dvě obrovské, ale krajně tenké létací blány. Ty jsou spojeny s tělem a dvěma dlouhýma, neuvěřitelně tenkýma rukama. I přes letové blány nejsou Greikové schopni létat. Ruce mají pět kloubů a působí jako kostěná tykadla. Kulovitá hlava je v poměru k tělu malá, nemá víc než dvacet centimetrů v průměru. Z hlavy ční dopředu křivý zobák. Nad ním sedí dvě velké oči. Uši nejsou vidět.

Greikové nenosí žádné šaty. Místo toho se zahalují do svých letových blán.

Jedná se absolutně mírumilovné bytosti. Jsou dobráčtí, laskaví a introvertní. Jejich maximální touhou je mír a dokonalá harmonie všech inteligencí v kosmu. Často se na dlouhé hodiny zastavují a mlčky meditují. V průběhu evoluce si tento národ vyvinul parapsychické schopnosti: vyzařují psionické mozkové a tělní frekvence, které u jiného tvora, a je jedno, jestli se jedná o inteligentní bytost nebo o zvíře, vzbuzují touhu vzájemné loajality. Greikové chrání mír v rámci Koncilu. Jen jim lze děkovat za to, že aliance tak dlouhou dobu funguje. Bez Greiků by se Hetos rozpadl. Ostatní členské národy jsou natolik rozdílní, než aby mezi sebou mohli dlouho udržet mír.

Greikové operují jen uvnitř Koncilu, protože věří, že Koncil cizí galaxie osvobozuje od války a nepřátelství, o čemž přesvědčují národy v Koncilu žijící. Ostatní národy je o tom neustále ujišťují. Při zjištění skutečné pravdy se Greikové okamžitě stáhnou. Následkem toho dochází k totálnímu rozpadu Hetosu Sedmi.

Ve své domovské galaxii žijí Greikové na plně robotizovaných kosmických platformách různých velikostí. Horní stranu tvoří planetární povrch, většinou přírodní stepní krajina. Je obalen energetickým štítem a osvětlován jedním nebo několika umělými slunci. Agregáty nutné k provozu platformy jsou umístěny uvnitř. V deseti kilometrové platformě najde místo asi 8000 Greiků.

Qwoggem, Specialistou Noci, byly Greikové přesvědčeni, aby přinesli do galaxie Larů mír a tím posílili nadvládu Zgmahkonů. Pod psychickým tlakem larské agresivity mnoho Greiků zemřelo. Po jejich nasazení se Koncil jmenoval Hetos Čtyř.