Greenové

Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Moluk
Známé obydlené planety:
Moluk

Greenové jsou obyvatelé planety Moluk v systému Greenol. Pravděpodobně se vyvinuli z dlouhonohých ptáků. Mají dlouhé hlavy, které připomínají tykve a kachnovitou, zrohovatělou, zobáku podobnou tlamu. Jejich hnědé oči upřeně zírají kupředu po způsobu plazů. Dvojice rukou je velice krátká, zato nohy jsou dlouhé a silné a zakončují je rohovitá chodidla. Na každé ruce mají čtyři prsty. Jejich průměrná velikost jsou asi dva metry. Své jméno dostali na základě tmavozelené kůže. Hlava a tělo Greenů je zcela bez ochlupení.

Zvláštní schopností Greenů je jejich bezděčný dar oslabovat paraschopnosti. V tom se podobají Antiům. Greenové ale vyrábějí přírodní antipsí pole, které blokuje všechny paraschopnosti v jejich blízkosti.

Greenové staví půlkulovité budovy s maximální výškou čtyř metrů. Domy Greenů jsou silně včleněné do sebe a mají úzké dveře a kulatá okna, která se dají lehce zatarasit. Zvenku je omítají nabílo, zevnitř připomínají tak trochu jeskyni. Tato obydlí chrání Greeny téměř dokonale před častými písečnými bouřemi.

Greenská technika je primitivní, ranně průmyslová. Greenové používají raketové nálože, aby vystřelovali šípy s bronzovými špičkami. Jako umělé světlo slouží Greenům lojovité svítilny, které vydávají velký kouř a štiplavý zápach. Nejnovější vymožeností Greenů je v roce 2044 parní stroj. Stranou osad jsou proto umístěny haly, ve kterých se provádí ohřev vzduchu s komprimovaným, zahřátým vzduchem. Zařízení jsou ale v tuto dobu ještě v plenkách.

Nejvyšší instancí greenských osad je takzvaný »Přírůstkový rada«, který rozhoduje o osudu celého města.

Historie

V neznámém čase se na Moluk zřítila kosmická loď Molekulárních metamorfů. Jediný přeživší na sebe vezme podobu prastarého a pomateného Greena, ačkoliv ve městě své paraschopnosti může používat jen s velkými útrapami. Aby zabránil tomu, že Greenové prozkoumají vrak jeho kosmické lodi, nechává častokrát stát se nadpřirozené věci. Tím rozdmýchá strach mezi Greeny, kteří od té doby věří na démona v poušti. Poušť se v následujících letech stane úkrytem hrůzy a Greenové ji nazývají Poušť zla. Přesto v nich zůstane vzpomínka na bývalé časy, ve kterých poušť byla bezpečná.

V roce 2040 se na Moluku zřítí MEXICO, která pátrá po stopách Molekulárních metamorfů. Terranci jsou považováni za pouštní démony, získají ale důvěru Greenů. Terranci tuší, že se v poušti nachází kosmická loď Molekulárních metamorfů a hledají u Greenů podporu pro expedici. Pouze starý Green Npln (aka Napoleon), který je vlastně Molekulární metamorf, je připraven, jít s Terranci. Při expedici přijde Npln o život, pročež je poušť osvobozena od démona.

Známí Greenové

  • Mrght, terranci zvaný Murgut
  • Npln, starý Green. Byl odstraněn Molekulárním metamofrem, který nastoupil na jeho místo.
Aktuální data:
17.10.2021
1566 před NGL
29. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459504.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!