Moluk

z Databáze Multiversa
Astronomická data:
Další jména:Greenol II
Soustava:Greenol
Doba rotace:38.3 h
Průměrná teplota:42°C
Pořadí od hvězdy:2
Obyvatelé planety:
Greenové

Moluk je rodnou planetou Greenů. Moluk je druhá ze šesti planet zeleného slunce Greenol. Soustava leží směrem k centru Mléčné dráhy, 19‘254 světelných let od Země. Planeta je velice blízko slunce. Atmosféra je bohatá na kyslík a obsahuje velké množství vzácných plynů.

Vysoké teploty a chybějící voda způsobili, že většinu povrchu pokrývají prachové a písčité pouště. Na základě pomalé rotace planety existuje velký teplotní rozdíl mezi denní a noční stranou, což vyvolává periodické, silné písečné bouře.

Existují jen úzké pruhy vegetace, která převážně připomíná terranské sukulenty a kaktusy. Poblíž na vodu bohatých míst rostou keře a bambusové lesíky, ve kterých se zdržují malé reptiloidní formy života. Domácí Greenové jsou inteligentní, neletuschopnou rasou pravděpodobně pocházejících z ptáků. Žijí v malých vesnicích poblíž oáz a jiných vodních zdrojů.

Historie

Několik desetiletí nebo století před rokem 2043 se na Moluk zřítila kosmická loď Molekulárních metamorfů. Z posádky přežil jen jeden člen. Vzal na sebe formu starého Greena a kolem zříceného vraku začal vyvolávat strašlivá zjevení.

V roce 2044 přistál na Moluku lehký křižník MEXICO. Posádka pátrala po Molekulárních metamorfech a všimla si jejich lodi. Přeživší Molekulární metamorf v tom viděl šanci na útěk a pokoušel se dostat jejich křižník pod svou kontrolu. Vzal na sebe vzhled starého Greena Nplna (kterému Terranci říkali Napoleon) a vedl průzkumné komando do pouště.

Telepatu Samymu Goldsteinovi se podařilo vymanit se z jeho moci. Krátce na to jeden z robotů Napoleona zastřelil. MEXICO po třítýdenní opravě odstartovalo a vrátilo se na Zemi.