Perry Rhodan 679 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 679
Název:V kouzlu pyramid
(Im Bannkreis der Pyramide)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3460
Dobrodružství na světě Ohňoletců - všechna energie mizí a technika selhává
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor přistane s MARCO POLO v energetické pasti

Orana Sestore - Rhodanova žena hraje roli bohyně

Takvorian - mutant se učí létat

Zeus - mocný je bezmocný

Reginald Bull a dr. Goshmo-Khan - "kouzlo" jim zabrání, aby pomohli posádce MARCO POLO

Rantho - "vyvolený" Ohňoletec

Asi tři týdny po transportu Země do Maelstromu získají lineární pohony všech kosmických lodí zpět své funkce, stejně jako ostatní přístroje, které pracují na bázi howalgonia. Když se poté Perry Rhodan rozhodne odletět s MARCO POLEM a třemi tisíci osobami na palubě hledat ztracenou BOX-7149, ohlásí se hypervysílačkou Gucky a vypráví o událostech na Goshmos-Castle. Krátce na to se vrátí myšob s Rasem Čubajem, Fellmerem Lloydem a Takvorianem zpět na Zemi. Ukáže se, že hyperagregáty na Zemi získali zpět své funkce, když se na planetě Ohňoletců demaskoval Zeus. Normálním letem se MARCO POLO s Perry Rhodanem, Guckym, Rasem Čubajem, Fellmerem Lloydem, Ribaldem Corellem, Baltonem Wytem, Merkošem, Lordem Zwiebusem, Takvorianem a Geoffry Abelem Waringerem s jeho týmem vydají k jen deset světelných hodin od Země vzdálené planetě Goshmos Castle.

Ve stejné době je Zeus, který znovu přijal vzhled pána bohů, kvůli útoku svých nepřátel, které označuje za vládce tohoto sektoru, přinucen převést svou planetu na jinou energetickou úroveň. Když je MARCO POLO při příletu napaden, podaří se jeho nepřátelům1) umístit na Goshmos Castle svou pyramidu. Hrana šestiúhelníkovité, kamenné plošiny nahoře měří 1800 metrů, zatímco u základny je strana dlouhá tři tisíce metrů. Při dalším pokusu o přiblížení k planetě je MARCO POLO transmiterovým efektem přesunut na stranu Goshmos Castle, která je přesně opačná k pozici BOX-7149, a přistane na šest tisíc metrů vysoké komolé pyramidě. V oblasti pyramidy selhávají všechny energetické systémy.

Orana Sestore, mutanti, třiceti členná skupina vědců pod vedením Waringera a malé elitní pěchotní vojsko opustí s Rhodanem loď a postaví vzducholoď nesenou pěti balony naplněnými héliem. Korrorem vedení Mucierové sídlící poblíž skalní pevnosti Moraur vidí v náhle se objevivší pyramidě nového boha. Aby zabránili útokům Ohňoletců, prezentují jim Terranci Oranu Sestore jako bohyni lovu Dianu a Perry Rhodana jako jejího polobožského služebníka. Ve stejné době se Zeus přiblíží k pyramidě, a Reginald Bull a Goshmo-Khan přistanou s pomocným člunem. Bull předá Rhodanovi Zeusovi informace, že pyramida jde přemoci jen tak, že v jejím vnitřku vypne impulzní přepínač. Protože strop pyramidy se nedá prorazit, odlétá Rhodan s úderným oddílem vybaveným starobylými zbraněmi 30. března 3460 se vzducholodí »Diana« k plošině, která leží jeden a půl kilometru hluboko na jedné straně pyramidy, a prorazí tam díru do stěny. Ropuchovité bojové stroje, z jejichž bezkrkých, diskovitých hlav vycházejí jako ruce dlouhé oči na stopkách, jsou pro svůj nazváni »Kuňkáči« a okamžitě se začnou tlačit ven z otvoru. S pomocí Mucierů se je ale podaří přemoci. Ve vnitřku pyramidy dosáhnou Terranci s podporou robotů k řídící stanici. Orana Sestore a Takvorian naláká strojobytosti do pasti a Rhodan přepne impulzní přepínač. Okamžitě zanikne záření absorbující energii a pyramida se ve stejném okamžiku ocitne v úplné tmě2).

Aktuální data:
22.1.2022
1565 před NGL
3. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459601.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál