Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 680
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 680
Název:Trestanecká planeta dobyvatelů
(Strafplanet der Eroberer)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3460
Byli slavní vědci - teď jsou otroci na vězeňském světě
Hlavní postavy románu:

Atlan - Lordadmirál vede dál boj o galaxii

Ronald Tekener - specialista USO dostane rozkaz k osvobození

Roger Geiswank a Honish Lop - asistenti Ronalda Tekenera

Goarn Den Theinbourg a Esto Conshex - dva vědci v zajetí Leticrona

Krehan Dunnandeier - guvernér trestanecké planetě

Anton - kolaborant a podvodník

V Quintovo centru1) dostane specialista USO plukovník Ronald Tekener2), který nosí aktivátor buněk3) a má tvář pokrytou jizvami po Lashatských neštovicích4), dne 10. dubna 3460 od Atlana rozkaz, aby osvobodil z planety Watsteyn hypertransit-matematika a odborníka pro lemurské sluneční transmitery profesora Goarn Den Thelnbourga a jeho spolupracovníka dr. Esto Conschexe. Oba velkotransmiteroví specialisté, kteří před svém zatčení pracovali na Titanu pro firmu Galactic-Elex-Positronics, by měli umět objasnit zmizení Země5) v Archi-Tritrans systému. Watsteyn, planeta rudého slunce EX-19‘036-P patřící k SGU, je jednou z 280 trestaneckých planet Supertěžkých. Ronald Tekener, »Galaktický hráč«, který je kvůli svému úsměvu znám také jako »Smíšek«, odlétá společně se specialisty USO kapitánem Rogerem Gelswankem a poručíkem Honish Lopem 12. dubna v zchátralé prospektorské lodi WITHOUT-BARRIER, korvetou HASFA-I, na Mars, aby se tam dostali na loď startující na Watsteyn. Smíšek si říká Taphon Lebblin a vydává se za prospektora. Provokuje Supertěžké a je okamžitě i se svými asistenty zatčen a zavřen do vězení. Psychologickým trikem se nakonec agentům USO podaří zařídit si deportaci na Watsteyn. 21. dubna se Tekener na pravěké planetě dozví, že Thelnbourg a Conschex už 14. dubna ze svého vězeňského tábora uprchli směrem k poškozené válcové lodi Supertěžkých.

Mezitím Atlan převezme 18. dubna v planetoidu PLÁSTEV 10006) obsah vědomí teleportéra Tako Kakuty a vydává se s korvetami RHEA a AXEL do Watsteynu. S Kakutovou pomocí se Arkonidan teleportuje na povrch planety, uloží tam transmiter a vrátí se zpět na RHEA. Zatímco RHEA se teď vydá odlákat hlídkové lodě Supertěžkých, ukryje se AXEL v zaměřovacím stínu slunce. Vědomí Kakuty odveze Atlan znovu k PEW-kovu PLÁSTVE 10007).

Ve vězeňském táboře mezitím 22. dubna rozdmýchají Tekener, Gelswank a Lop vzpouru a zajmou guvernéra Watsteynu, Supertěžkého Krehana Dunnandeiera. Protože kvůli rukojmímu nemohou ostatní Supertěžcí zaútočit, podaří se specialistům USO 27. dubna zachránit Thelnbourga a Conschexe a společně se transmiterem přenést na AXEL.