Perry Rhodan 689 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 689
Název:Bludná pouť mutantů
(Die Irrfahrt des Mutanten)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3460
Plástev 1000 v centru galaktických intrik - jde o osud vědomí mutantů
Hlavní postavy románu:

Thomas Kantenberg - specialista USO se stává zrádcem

Leticron - První Hetran Mléčné dráhy a popuzený nepřítel všech Terranců

Yandikor - Leticronův důvěrník

Atlan - Lordadmirál uvítá "uprchlíka"

Ebenezer Krohl - šéf akčního komanda na Plástvi 1000

Tako Kakuta - teleporter si najde nové hostitelské tělo

Aby se zachránil, nabídne specialista USO Thomas Kantenber, který je už čtyři měsíce vězněn v lágru smrti Supertěžkých na planetě Zabrijna, Leticronovi, že ho podpoří při zajímání Staromutantů usídlených v Plástvi 1000. Kantenber musí přijmout dvě kapsle s léky. Biofyzikem Corunem z Paricza vyvinuté molekuly biochemicky zakotví ve vědomí agenta USO Leticronův plán. Kromě jiného po dvanácti dnech zničí mozek Terrance. Pokud by už před touto lhůtou zamýšlel Leticrona zradit, mozek by explodoval. Kvůli kamufláži vyprovokuje Kantenber podle plánu Prvního Hetrana vzpouru mezi osmi sty tisíci obyvateli lágru na Zabrijna a opustí svět Supertěžkých v nachystaném space-jetu SX-9082. Osmdesát tisíc lidí při povstání přijde o život.

Kantenbergovi se podaří dosáhnout základny USO QUENCHEN-459. Je ukryta v jádru komety, která obíhá kolem bezplanetárního slunce v předpolí Quintova centra. Transmiterem pošle major Zanoor, velitel QUENCHEN-459, Kantenberga do Quintova centra. Protože chce zjistit, jak jsou daleko přípravy k záchraně Staromutantů, informuje zrádce Atlana o Leticronově úmyslu zmocnit se jich v nejbližší době. Překvapivě ho Lordadmirál převelí k akčnímu komandu, které má pro Staromutanty doletět v křižníku TALLAHASSEE, kterému velí plukovník Ebenezer Krohl, do Plástve 1000 v sektoru Wild-Man a odvést je do Provconovi pěsti. Kantenber poté změní svůj plán a doufá, že tak získá pro Leticrona souřadnice temného mračna, které tvoří hlavní skrýš Lidstva.

Na Plástvi 1000 převezmou plukovník Krohl, Kantenber a dvě ženy a čtyři muži, které tvoří zbytek komanda, obsahy vědomí Staromutantů. Teleporter Tako Kakuta, který vstoupil do mozku Kantenberga, pozná jeho zradu, nemůže ale dostat svého nositele pod kontrolu. Aby během 110 hodin trvajícího letu na Gäa1) neusnul, vezme si Kantenberg stimulační drogu a tím na sebe upozorní palubního lékaře Paratü Hoplonga. Když si ho s plukovníkem Krohlem, kterého převzal André Noir, přivolají na pohovor, je nadmíru unavený muž tak napjatý, že Kakuta může teleportovat. Zrádný specialista USO ovlivní ale na poslední chvíli kontrolní proces teleportace tak, že se Kantenberg/Kakuta materializují ve tři světelné dni vzdálené pariczaniské strážní lodi. Protože kromě Leticrona a jeho těsného důvěrníka Yandikora nikdo z dříve mocného rodu Saftilari ani žádný Supertěžký o Kantenbergově tajné misi nic neví, je Terranec na strážní lodi zadržen jako špión. Protože mu hrozí smrt, přinutí jednoho Pariczanera s namířenou zbraní, aby zavolal na Zabrijna. Na Yandikorův rozkaz loď odletí na Leticronovu vojenskou základnu. Když tam po třech dnech doletí, zabije Corun z Paricza Kantenberga a donutí tak Kakutu, aby přestoupil do jeho vlastního těla.

Mezitím doletí TALLAHASSEE na Gäa, kde zbylých sedm Staromutantů naleznou nový domov v obrovském PEW-bloku.

Aktuální data:
23.9.2021
1566 před NGL
9. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459480.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!