Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 690
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 690
Název:Útěk beztělného
(Die Flucht des Körperlosen)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3460
Jeho vědomí je uvězněné - přece jenom ale najde svobodu
Hlavní postavy románu:

Tako Kakuta - beztělný bojuje o svobodu

Leticron - Supertěžký se musí sklonit před mocí Larů

Hotrenor-Taak - Apoštol Hetosanů

Laafnetor-Breck - zástupce Apoštola

Droggnar - robomontér

Neyman Rugocsak - kapitán USO

Počátkem června 3460 se objeví Hotrenor-Taak se třiceti dvěma SVE-křižníky nad Zabrijna. Leticron se nechá nejdříve Yandikorem ze Saftilari zapřít, ale Apoštol Hetosanů pozná, že lže, a hrozí, že zničí hlavní stan Prvního Hetrana. Když se Hotrenor-Taak zeptá přímo po Staromutantovi, je Leticron na okamžik tak popletený, že Tako Kakuta může ze svého těla prchnout. Obsah vědomí teleportéra je vábený energetickým štítem SVE-křižníku, protože jeho záření se podobá záření PEW-kovu. Kontrolní zařízení štítu se pokouší eliminovat cizí těleso zvětšováním energetického pouzdra, ale Kakuta se osvobodí, než stačí energie štítů nabrat nebezpečné hodnoty. SVE-křižník exploduje. Když exploduje také druhý křižník Larů, do jehož energetické štítu se mutant dostal, nechá Hotrenor-Taak deaktivovat také štíty ostatních jednotek. Teleporter nyní převezme Supertěžkého Droggnara, který v pariczanském válcovém křižníku kontroluje opravárenské roboty.

Mezitím přivede Hotrenor-Taak Leticrona znovu k řeči a na zjištění pravdy použije Hyptony. V jejich přítomnosti se Supertěžký zhroutí a přiznává, co se stalo. Zatají pouze to, že chtěl Kakutovy vlohy použít k tomu, aby ho Larové uznali jako rovnoprávného partnera. Hotrenor-Taak poníží Prvního Hetrana, když ho dá svým zástupcem Laafnetor-Breckem dočasně zatknout.

Protože Droggnar/Kakuta neohlášeně odstartuje s pomocným člunem válcového křižníku, soustředí se Larové a Supertěžcí na robomontéra a sestřelí malou loď nad džunglemi Zabrijna. Při hledání zbraní se Droggnar/Kakuta dostane do dvaceti metrového talířovitého člunu, který na něj Larové v pralese připravili jako past. Když Larové malý člun pomocí jednopólového transmiteru přesunou do vlajkové lodi, rozdělí se Kakutovo vědomí do mnoha příslušníků Hyptonské kolonie a ztrácí tak schopnost teleportace. Na Hotrenor-Taakovu prosbu vyšlou Hyptonové několik set sebevědomích fragmentů na tisíc Supertěžkých, které dal k dispozici Leticron. Apoštol Hetosanů nechá na jednom vzdáleném místě v džungli vysazovat neustále skupinky sedmi osob, které jsou řadu po řadě zastřelí roboti jedovatými šipkami, takže se fragmenty musí shromáždit v posledním pozůstalým. Tímto bestiálním způsobem donutí Lare mutanta přesunout se do jeho vlastního těla.

Kakuta se cítí být k tělu Lara přitahován podobnou silou jako k PEW-kovu. Laafnetor-Breck, který pochází z velice vážené larské rodiny a Hotrenor-Taakem už dlouho opovrhuje jako povýšencem, vyšle ale SVE-loď k hlavnímu stanu Hetosanů, aby ohlásil libovůli Apoštola Hetosanů. Když Hotrenor-Taakovi nakonec hrozí zastřelení, propustí Kakutu. Mutant přeskočí do Laafnetor-Brecka a teleportuje se s jeho tělem do odlétající kurýrní lodi. Laafnetor-Breck/Kakuta se postará o to, že se SVE-křižník dostane na dosah nákladní maskované lodi USO a teleportuje na palubu. Na rozkaz Quintova centra odletí velitel domnělé nákladní lodi kapitán Neyman Rugocsak, k Marsu podobnému pouštnímu světu Naublus II, na kterém USO provozuje tajnou stanici pro parafyzikální studie. Tam je Kakuta identifikován a nakonec převezen na Gäa1).