Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 656
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 656
Název:Děti BRISBEE
(Die Kinder der BRISBEE)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Dobrodružství SOL / Bezejmenná zóna
« AT 655 • chronologicky • AT 657 »
Vydáno poprvé:30. dubna 1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: květen - červen 3808
Na planetě Emulátorů

Na MJAILAMU si Solánci vyvinou averzi vůči oboum Emulátorům. Daug-Enn-Daug je zraněn při výbuchu ve skladišti. Ehennesi vypráví Atlanovi o planetě Solist, kde Emulátoři žijí svobodně. Arkonidan chce planetu najít.

Solánec Hank Thompson a Buhrlové Heather Lleit a Wendy N'Colm se pokusí dostat Ehennessiho z paluby, čemuž zabrání Tyari. Daug-Enn-Daug je palubním lékařem doktorem Trevorem Yorkshamem držen v palubní nemocnici. Když Daug-Enn-Daug ze svého nemocničního lůžka zmizí, znormalizuje se chování Solánců. Udávají, že cítili velké nebezpečí pro loď.

2. června 3808 objeví Buhrlové sluneční soustavu, o které se Ehennesi domnívá, že je v ní planeta Solist. Při přibližování k planetě zobrazí pozitronika MJAILAMU z čista jasna záznam, který přichází zvenčí:

V červnu 3460, tři měsíce po útěku Země před Lary, je mladá kolonie Startrupp s 18000 kolonisty odříznuta od přístupu ke kosmickým letům. Zločinec Dorian Grey využije situaci, sestaví velkou bandu a vyloupí banku. Potom se se svou tlupoou schovají v domě Thomase Caddingtona, předsedy planetární vládní komise.

Superbitevní loď BRISBEE je malým oddílem ukradena z loděnice, aby nepadla do rukou Larů. S lodí se přiblíží ke Startruppu, aby doplnili nouzovou posádku. Greyova banda se dozví o lodi a chce jí využít k útěku.

MJAILAM přistane na Solist. Při průzkumu planety jsou Solánci napadáni různými Emulátory. Poté co se průzkumná skupina zachrání, ukáže pozitronika opět záznam z BRISBEE:

Když BRISBEE přistála na Startruppu, aby vzala na palubu kolonisty, podařilo se Dorianu Greyovi a jeho lidem dobýt nejdůležitější stanice. Loď bezohledně odstartuje z kosmodromu.

S primitivními prostředky útočí Emulátoři ze Solistu proti MJAILAMU. Ehennesi se stane prostředníkem a přesvědčí Emulátory, že Solánci nejsou zlí. Emulátoři chrání lidské děti. Ehennesi se ptá Emulátorů na tajemství Solistu a je odkázán na památník, který je identický s BRISBEE. Atlan se z obrazů ve svém duchu dozví zbytek historie BRISBEE:

BRISBEE nabrala kurz do galaxie Andromeda. Cestou byla loď napadena jednotkami Supertěžkých. Kvůli předčasnému použití nadsvětelného pohonu byla loď vržena do Bezejmenné zóny, kde ztroskotala na Solistu. Loď se dala opravit, ale kvůli Dorianu Greyovi a jeho komplicům se kolem systému vytvořila šoková fronta.

Když se narodilo první dítě, zemřeli jeho rodiče krátce po narození. Místo nich začali na Solist přicházet Emulátoři, aby se o děti starali. V současnosti si Emulátoři udržují naději, že s pomocí dětí z BRISBEE budou moci zlomit své prokletí.

Ehennesi naléhá na co nejrychlejší vyhledání BRISBEE. Daug-Enn-Daug se vrátí do Atlanovy kajuty. To on zprostředkoval historii BRISBEE. Loď se dostala do oblasti rezervoáru zla a tím byla vtažena do Bezejmenné zóny. Vulnuran varuje před Ehennesim. Potom opět zmizí.

MJAILAM odlétá k BRISBEE. Ehennesi tam použije neznámé zařízení, kterým aktivuje superbitevní loď a nechá jí zaútočit na MJAILAM. Přitom ho pozorují děti Desmon a Dyla. Zatímco MJAILAM bojuje proti BRISBEE, honí Ehennesi obě děti. Přerušovač je dostane do bezpečí, zatímco MJAILAM díky pilotnímu umění Uster Bricka BRISBEE zničí.

MJAILAM opustí Solist a vezme s sebou děti z BRISBEE, načež Emulátoři ukončí svou existenci. S jejich koncem se rozpustí šoková fronta. Křižník nabere kurz na Pupek v systému Junk, kam doletí za dva dny.

Rada Pagenů vidí v konci Emulátorů alespoň částečný úspěch umělého produktu Ehennesi. V příští akci má být napaden MJAILAM současně se SOL.

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Quelle:A656« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)