Atlan 657 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 657
Název:Panika na Sol
(Panik auf der Sol)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Dobrodružství SOL / Bezejmenná zóna
« AT 656 • chronologicky • AT 658 »
Vydáno poprvé:7. května 1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: červen 3808
V chaosu trpaslíků

Zatímco SOL čeká před Pupkem v systému Junk, musí Breckcrown Hayes bojovat s narůstajícími symptomy své nemoci. Zelenzo vydá ultimátum.

Pupek se bez předběžných příznaků roztáhne na průměr 2000 kilometrů. Skrze Pupek přiletí bílý trpaslík Ultra, jehož gravitace je tak silná, že mu SOL nemůže uniknout. Breckcrown Hayes nechá 15metrový space-jet TRAGEDY vybavit pohonem z korvety, aby unikl přitažlivosti Ultra a na jedné z planet systému Junk našel kontrolní stanici Pupku. Během přestavby zasáhne Zelenzův sebevražedný atentátník hangár, aniž by TRAGEDY nějak poškodil. Z dokončené lodi musí být kromě toho odstraněna bomba.

Na palubě TRAGEDY se nachází Breckcrown Hayes, Dafne Joss, Friedo Branold, Jap Lyska a Tautmer Flock, přítel Eldara Sonnersyse. Krátce po startu space-jetu vypadne kvůli sabotáži pohon SZ-1, což urychlí pád SOL do Ultra. Z Ultra vystartují tři kosmické lodě, které na SOL zaútočí. Dvě jsou sestřelené, dříve než TRAGEDY přistane na Junk II. Tam se třetí loď rozdělí na několik robotů, kteří zaútočí na Solánce. Přežije pouze Hayes, Flock a Joss. High Sideryt utrpí nával slabosti. Zatímco je v bezvědomí zastřelí Flock, který je přívržencem Zelenza, Dafne Joss. Když Hayes přijde k sobě, bojuje proti Flockovi a vyhraje, zatímco Flock se nabodne na vlastní nůž.

Píše se 6. června 3808. Hayes zkusí nazdařbůh nastavit transmiter TRAGEDY a naváže kontakt ke stanici Pupku, který se nachází uvnitř Junk II. Tamní robot s ním začne mluvit, když Chybraina nazve velitelem stanice. Jeho požadavek vypnout dočasně Pupek, je ale odmítnut, protože robot má přesné instrukce nechat Atlanovi otevřenou zpáteční cestu. Hayes tvrdí, že je Atlan ve Faryntu, načež robot jeho prosbu splní.

Po odpojení Pupku se Ultra začne rozpadat. Robot pak prokoukne Hayesovu lež a pošle ho drsně zpět do TRAGEDY, kde je vystaven záření, které vydává rozpad Ultra. Space-jet je vyzvednut SOL.

O několik hodin později přiletí přes reaktivovaný Pupek space-jet. Ozve se Brons Thermeck a požaduje pomoc pro SOL a MJAILAM.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A657« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
7.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459767.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál