Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 658
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 658
Název:Planetoid děsu
(Planetoid des Schreckens)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Dobrodružství SOL / Bezejmenná zóna
« AT 657 • chronologicky • AT 659 »
Vydáno poprvé:14. května 1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: červen 3808
Boj o přežití v nitru malého světa

5. června 3808 dorazí MJAILAM k Pupku Junk a zjišťuje, že je pryč. Protože se domnívá, že je za tím nějaká bariéra či klam, chce se Atlan pokusit o násilný průnik. Solánci Mona Nasch, Gorth Hadagar a Josepf Lindsay se tomu pokusí se zbraněmi zabránit. Poté co je trio překonáno, pokus selže. Kvůli těžkým škodám je křižník neschopen manévrování. Pouze pro space-jet MJAI-B existuje naděje, že se ho během krátké doby podaří zprovoznit.

Zatímco se MJAILAM žene vesmírem, plánuje Gorth Hadagar MJAI-B ukrást po dokončení oprav. Křižník mezitím projetí malou šokovou frontou, za kterou se skrývá asteroid Houbová brambora. Uster Brick se nemůže planetoidu vyhnout, podaří se mu ale nouzové přistání. MJAILAM přitom pronikne hluboko do planetoidu. Tyari cítí blízkost živých tvorů.

Zatímco tým pod vedením Mona Nasche pracuje na opravách MJAI-B, řídí Atlan průzkumnou expedici do nitra Houbové brambory. Roboty, zřejmě HE-pijavice nebo podobné stroje, kdosi aktivuje a začnou betonem zalévat štoly kolem MJAILAMU, aby loď definitivně udrželi na místě. Dvě cizí bytosti, kteří mohou procházet pevnou hmotou planetoidu, zaútočí na obě skupinky, do kterých se průzkumníci rozdělili. Jednu bytost jménem Fasto, zřejmě žene hlad, druhá, Donku, si chce jen hrát. Solánka Sister Shuisa je Donkuem unesena a při hře zemře.

Atlanova skupina objeví skryté zařízení. Několik Solánců přijde v boji s roboty a zabezpečovacím zařízením o život. Zvlášť velký robot si prorazí cestu ven a začne koordinovat práci robotů. Atlanův oddíl zachrání bojoví roboti z MJAILAMU. Ve vřavě se krátce objeví Parzelle. Ve vakuu mu ale Atlan nemůže rozumnět.

Na palubě MJAILAMU jsou události vyhodnocovány. Pomocí zaměření rádiových signálů obřího robota je zjištěna pozice centrály, kterou che Atlan s Tyari, Joscanem Hellmutem a Solánkou Mary Bryll prozkoumat. Mezitím jsou dokončeny práce na MJAI-B. Hadagar chce ukrást loď, což se mu nepodaří, protože Mona Nasch jeho plán prozradila lodnímu velení. Při pokusu o útěk jsou přetíženy zbraně space-jetu, takže se MJAILAM už nemůže bránit. Brons Thermeck odstartuje s lodí, aby přivezl pomoc ze SOL.

Při startu pomocného člunu využije Donku mezeru, aby proniknul do nitra ochranného štítu křižníku, je ale třemi Solánci zastřelen. Zatímco Joscan Hellmut a Mary Bryll budou muset být kvůli hypnóze zanecháni na místě, proniknou Atlan a Tyari až do centrály. Velení má robomozek, jehož jedna organická komponenta se jmenuje Morbotix. Morbotix byl stvořen z bytosti 225-Page.

Atlan zmate Morbotixe. K tomu se přidá ještě to, že MJAI-B může mimo planetoid zničit obřího robota. Nakonec provede Morbotix sebedestrukci. MJAILAM je tak před roboty v bezpečí. Radě Pagenů je dozorčí sondou nahlášeno zničení MJAILAMU.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A658« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)