Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Hellmut, Joscan
hledat

Hellmut, Joscan

(přesměrováno z: Joscan Hellmut)
Informace o postavě:
Datum narození:3541
Místo narození:SOL
Výška:1.78 m
Národ:Solánci
Popis:štíhlý, sportovně stavěný, sametově hnědá kůže, černé vlasy
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 710: Kosmická loď v poutech
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 907: Vesmírné dítě
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Joscan Hellmut se narodil roku 3541 krátce po startu SOL a stal se tak jedním z prvních Solánců.

Hellmut je vysoký 1.78 metru, štíhlý a sportovně stavěný. Má sametově hnědou kůži a sytě černé, husté vlasy. Vždy platil vysloveně za houževnatého a jeden z nejlepších kybernetiků na palubě SOL. Kromě toho, že se staral o hyperimpotroniku SENECU, patřilo jeho srdce robotímu párku Romeo a Julii. Sotva by se dal najít někdo jiný, kdo o centrálním mozku ví víc, než tento Solánec.

Na žádost Solánců se stal diplomatem a zastupoval jejich zájmy proti způsobu, kterým vedl loď Perry Rhodan. Byl zvolen za oficiálního mluvčího Solánců, v pozdějších letech musel ale z pozadí bojovat proti radikální frakci kolem Gavro Yaala. Po předání SOL Soláncům samozřejmě zůstal na palubě. Po začátku cesty do neznáma po roce 3586 si zpočátku udržel určitý vliv a kromě jiného začal psát lodní deník SOL. Ale již brzy musel vedení přenechat fanatikovi Yaalovi a později přihlížet, jak na sebe strhli moc zlí lidé kolem Clentona Weisela.

Když se rozhodl udělat něco s letargií, do které postupně upadl, byl v roce 3608 odsouzen za propagandistické intriky proti Weiselovi a se čtyřmi dalšími odpůrci aktuálního velení lodi byl poslán do SENECOU střeženého hlubokého spánku.

O 183 let později, v roce 3791 (204 NGL), je Chartem Decconem na Atlanův podnět probuzen. V následujících letech podporoval Arkonidana při rekonstrukci normálních poměrů na palubě a opravoval poškozeného SENECU.

Pravděpodobně zemřel na Kranu, rok úmrtí ale není znám.