Menu
Informace o postavě:
Místo narození:Oxtorne
Výška:1,90 m
Národ:Oxtorňané
Popis:šířka ramen 1,20 m, bez vlasů
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 215: Konečná stanice hrůzy
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 298: Amok spáčů
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Omar Hawk pochází z planety Oxtorne, světa s extrémními životními podmínkami a s tíží 4.8 gravů. Má proto kompaktní konstituci, a přestože vypadá jako normální Terranec, jeho tělesná síla Terrance dalece přesahuje.

Společníkem Oxtorňana je Sherlock, ochočený Okrill. Okrillové jsou žábám podobní živočichové, kteří rovněž pocházejí z planety Oxtorne. Jsou to infračervení supercítiči, kteří mohou zachytit infračervené stopy i po jednom roce od jejich vzniku. Okrill také svým jazykem může vydávat elektrické šoky, které mohou zničit dokonce i terranské bojové roboty. Okrillova pozorování jsou přenášena prostřednictvím senzoru mozkových kmitů přímo do Hawkova mozku. Může tedy vnímat to samé jako Okrill.

Má světle hnědou tvář a olejnatou, napjatou kůži. Je vysoký 1.90 metru a v ramenou široký 1.20 metru. Má velikost bot 61, což dojem velké tělesné síly poněkud oslabuje. Má – až na obočí – zcela holé tělo. Obočí je černé a štětinaté a je umístěno na dopředu vyčnívající čelní kosti. Má šedozelené ostražité oči.

Považuje Terru za ráj, přestože Zemi ještě nikdy neviděl. Má rád teplo až vedro a cítí se být dlužen svému rodnému světu, a tak se snaží všem dokazovat, že je prostředí přizpůsobený.

Omar Hawk se oženil s Yezo, která je v roce 2404 prezidentkou Oxtorne. Společně měli několik dětí.

Hawk a Sherlock byli během střetnutí s Mistry ostrovů téměř neporazitelný tým a měli hlavní podíl při zničení několika Mistrů ostrovů. Na ANDROTESTU I se účastnili cesty do systému Twin a měli rozhodující podíl na úspěších zde dosažených.

Po skončení osvobozování Andromedy se Omar Hawk připojil s Modulanem Baar Lunem ke Strážci světla Tengri Lethosovi, aby bránil Tefrody v Andromedě před mstou Maahků. Následně přispěli k podepsání mírové smlouvu mezi oběma národy. Založili spolek Synové světla a zasahovali na mnoha místech.

V roce 2436 se zjistilo, že jeho nejstarší syn zmizel. USO předpokládalo, že se připojil ke svému otci.