Menu
Informace o postavě:
Úmrtí:3587, vejde do ID
Výška:50 cm
Popis:černá, nebo všemi barvami zářící koule
Tituly:Televisor z antimateriálního univerza
Harno
Harno
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 37: Planeta bláznů
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 541: V poutech pole paniky
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Harno je kulovitá energetická bytost s několika paraschopnostmi.

Popis a dějiny

Harno byl stvořen v důsledku náhodného jevu, je tedy zcela jedinečný a nenáleží k žádné rase. Vznikl – stejně jako Červouni z Tombstone – z fragmentů Supraheta, molkexové bytosti poražené Oldtimery. Harno je tedy příbuzný jak s Červouny a kovobylkami, tak i s Accalaurii. Jméno si zvolil na počest seržanta Harnahana, s nímž se setkal na opuštěné planetce roku 1983.

Živí se sluneční energie a může bez technických pomůcek cestovat vesmírem – dokonce i nadsvětelnou rychlostí. Kromě toho je Harno schopen procházet časem, na nějž pohlíží jako na kteroukoli prostorovou dimenzi. Má podobu koule, jejíž barva se může pohybovat od naprosto černé po duhovou. Je schopen se zvětšovat a zmenšovat, od velikosti dlaně po rozměry korvety.

Jeho zvláštní schopností – mimo možnosti telepatické komunikace – je, že na svůj povrch promítá obrazy libovolně vzdáleného místa. Funguje tak jako jakýsi dálkový špion a živoucí projektor. To mu také zajistí místo v Novém sboru mutantů.

Během let Harno podporuje Pozemšťany, řídí se však přitom omezeními, které mu určil ID. Mimo jiné se tak se svými pozemskými přáteli setkal na Gleamu, kde jim dopomohl k objevu Multidonu.

V roce 3587 přejde Harno společně s většinou přeživších mutantů do ID, aby svou životní energií pomohl superinteligenci uniknout z materiální negace Jarmithara.

Zdroje

PR 935, PR 966, PR 967, PR 968, PR 983, PR 1000, PR 2069, PR 2093, PR 2180