Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Národy > Červouni
hledat
Domovská galaxie:
Mléčná dráha
Známé obydlené planety:
Tombstone
Červouni
Červouni
© VPM kg.

Vysoce inteligentní Červouni (v němčině Hrůzočerv) jsou vzdálení příbuzní suprahetu a Accalauriů. Mírumilovný národ sídlí na planetě Tombstone, která obíhá kolem Leydenovy hvězdy, nedaleko centra Mléčné dráhy. Vymřeli současně se zkázou planety v roce 2327.

Červouni jsou stejně jako Kovobylky housenkovití. Mají asi 21 metrů dlouhé a tři metry tlusté tělo, zadní část těla se spirálovitě zužuje a s její pomocí se mohou posunovat kupředu. Kulatá hlava o průměru pěti metrů má dvě velké oči a obrovskou, širokou tlamu, ze které mohou šlehat vysokoenergetické blesky s dosahem až 550 metrů.

Červouni mají čtyři úchopové ruce a přímo za hlavou další dvě. Jejich zrohovatělý pancíř, který obklopuje článkovité tělo, má zpočátku bleděšedou barvu, později se díky přijímání energie konvertované ze záření slunce mění na fialově se třpytící barvu. K dorozumívání používají organicky vytvářené symbolové hypervysílání. Červouni jsou schopni vysílat a přijímat v mnoha typech vln a impulzů. Vedle VKV frekvencí k tomu patří především pětidimenzionální signály. Speciální bioelektronické naváděcí impulzy dokáží překlenout obzvláště veliké vzdálenosti v řádech stovek světelných let.

Červouni jsou extrémně odolní tvorové, kteří dokáží skákat až 150 metrů daleko. Z důvodu nepřetržité katalýzy molkexu jsou odolní téměř proti každému termickému vlivu. Jejich organismus energii přijme a v těle jí přemění na tělesnou energii. Kromě transformačních bomb nejtěžšího kalibru nebo katalyzačně-fúzních bomb nemůže Červouna nic zabít, ale i pak po něm zůstane nezničitelná mrtvola.

Červouní stojí na konci biologického vývoje, který začíná líhnutím kovobylek. Vejce jsou asi deset centimetrů dlouhá a dva centimetry tlustá. Doba od nakladení do vylíhnutí kovobylek činí bez ovlivnění asi 600 roků. Kovobylky kompletně zničí povrch planety, na které se objeví, a pokropí ho hrůzokyselinou. Potřísněný materiál se okamžitě rozpouští. Při dělení kovobylek se vyloučí molkex, na konci ničivého tažení pokryjí housenky planetu v jedné více či méně tlusté vrstvě.

Z molkexového extraktu vznikne během několika měsíců Červoun. Jakmile Červoun na konci svého asi 500 let dlouhého života snese 100 až 150 tisíc vajec, začíná další kolo metamorfózy.

Dějiny

První Červouni vznikli na Tombstone ze zbytku Suprahetu, jehož exploze nechala před 1.2 miliony lety nechat vzniknout obří planetě Herkules a Tombstone. Přes milion let trvající výše popsaný koloběh molkexu, kovobylek a Červounů způsobil, že se planeta kvůli nenažranosti kovobylek zmenšila až na 10% své původní velikosti a pro Červouny už neskýtala žádnou obživu.

Přestože byli velice inteligentní, nedokázali kvůli své tělesné stavbě vybudovat žádnou civilizaci ve smyslu provozování kosmických letů, a tak uniknout své nezávidění hodné situaci.

V této situaci objevili Tombstone Bluesané (Červouni je nazývali »Blahovolní«) a nabídli jim, že odvezou staré, krátce před nakladením vajíček stojící Červouny, na jiné planety. Mladí Červouni byli přivezeni zpět na Tombstone. Za své služby považovali Bluesané větší část molkexu pro sebe. Kromě toho měli v případě války tvořit nepřemožitelné pomocné vojsko, což se mírumilovným bytostem vůbec nelíbilo. Aby vývoj vajec urychlili, dováželi Bluesané na určené planety komplikované stroje.

V roce 2327 došlo k prvnímu kontaktu s Terranci. V této době existovalo na Tombstone asi 10000 Červounů. Dohoda s Terranci ukončila spoluprácí Červounů s Bluesany, protože Terranci nabízeli výrazně příznivější podmínky: přirozené zrání vajec mělo být dodrženo, nechtěli ani procento vzniklého molkexu, a Červouni naproti tomu měli ve válce Bluesanů s Terranci zaujmout neutrální postoj.

O rok později byla planeta zničena Akonany pomocí gravitačních a Arkonských bomb. Ještě než se svět roztavil v atomovém požáru, zmizel účinkem gravitačních bomb v hyperprostoru. Všichni žijící Červouni se v té době nacházeli na Tombstone, kde nalezli také smrt.

Známí Červouni:

  • Petříček, první Červoun, se kterým Terranci navázali kontakt
  • Tommy, Červoun vyvinuvší se na Tautě
  • OOff, v roce 2327 vůdce Červounů na Tombstone
  • Guuhl, v roce 2327 se na Tombstone navrátivší Červoun, který byl v kontaktu s Terranci