Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Entity > Suprahet
hledat
Informace o postavě:
Přezdívka:Hvězdožrout
Místo narození:antihmotový vesmír Accalauriů
Úmrtí:Impos
Popis:polohmotná bestie neznámé velikosti

Suprahet je zkrácený výraz pro supraheterodynamickou bytost. Jedná se napolo čtyřdimenzionální a napolo 5D „příšeru“ značné velikosti, která se před asi 1,2 miliony let vynořila v Mléčné dráze a začala požírat celé hvězdné soustavy (proto se jí říkalo též Hvězdožrout). Suprahet dokázal přetvářet čtyřrozměrnou látku na hyperenergii, jíž se živil. Nebylo ani trochu inteligentní, avšak zničil mnoho systémů Galaxie.

Na konci své děsuplné cesty dosáhl světa Impos. Oldtimerové tam Suprahetovi připravili past. Povedlo se jim vytvořit přebytou zónu, v níž se Suprahet přeplnil energií a vybuchl. Z materiálních pozůstatků výbuchu vznikla obří planeta Herkules, jakož i domovský svět ČervounůTombstone (oba světy byly tvořeny molkexem).

Po gravitačním rázu, který byl vyvolán zařízením Bluesanů na planetě Eysal (aktivaci tohoto zařízení způsobilo zničení buněčného aktivátoru Anne Sloaneové Lemy Dangerem), hrozilo oživení v Herkulovi koncentrované zbytkové substance v nového Supraheta. Proto byla celá sluneční soustava v roce 2327 zničena gravitačními bombami lodí Solární flotily.

Hmota celého systému zmizela navždy v hyperprostoru. Teprve o tisíciletí později ukončil Harno poslední dohady o původu Suprahetu. Pozemšťané byli informováni, že byl kdysi Hvězdožrout součástí energetického mraku v antihmotovém vesmíru Accalauriů. Před více než 1,8 miliony lety byl pak vržen do našeho vesmíru a o šest set tisíc let později nalezl Mléčnou dráhu.