Menu
Astronomická data:
Měsíc planety:Herkules
Soustava:EX-2115-485
Doba rotace:21h 51min
Vzdálenost od Hekulese:984000 km
Průměr:11550 km
Průměrná teplota:23.5°C
Gravitace:1.09 gravů
zdejší národy
Oldtimerové, Impozané

Impos byl třetí ze 17ti měsíců obří planety Herkules v centru Mléčné dráhy.

Měsíc je velice podobný Zemi, má dýchatelnou atmosféru a relativně vysokou průměrnou teplotu 23 stupňů Celsia. Krouží kolem Herkulese po téměř přesně kruhové dráze. Kromě velkých moří a horstev se na Imposu nacházejí široké stepi a rozlehlé lesy z přesliček. Obří planeta Herkules byla vidět ve dne i v noci nad horizontem. Vedle prastarých ruin, které patřili neznámému, zapomenutému národu, se na Imposu nacházelo také zařízení Oldtimerů.

Historie

Původně byl Impos stejně jako všech 17 měsíců vodíko-metanového obra Herkulese planetou slunce EX-2115-485. Před 1.2 miliony lety přiměli Oldtimerové v této sluneční soustavě Suprahet k explozi, ze zbylé stabilní hmoty Suprahetu vzniknul Herkules. Herkules následně pochytal ostatní planety systému a udělal z nich své satelity.

Oldtimerové vybudovali na Imposu virtuální planetárium, které zobrazovalo kompletní a neuvěřitelně detailně přesný obraz Mléčné dráhy. Poblíž planetária byla umístěna socha typického Oldtimera ve formě idealizovaného, dva metry vysokého humanoida.

Explorerská loď EX-2115 objevila soustavu v dubnu 2326. Posádka EX-2115 objevila na Imposu jeden z 25ti buněčných aktivátorů, které roztrousil ID. Věděc Tyll Leyden prozkoumal zařízení Oldtimerů a našel tam důležité informace o souvislostech mezi suprahetem, molkexem a Červouny, jako i Stříbrokouli, jejíž objev byl držen v přísné tajnosti..

V roce 2327 byl Impos společně s celou soustavou slunce EX-2115-485 zničen použitím gravitačních a Arkonských bomb. Byla to jediná možnost, jak zabránit znovuprobuzení Suprahetu.