Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 935
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 935
Název:Mystérium vesmíru
(Mysterium des Weltalls)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Objev na Tacintherkolu - dobrodružství s Ernstem Ellertem
Hlavní postavy románu:

Ernst Ellert a Gorsty Ashdon - koncept při pátrání po ID

Akrobath - zvláštní robot

Rolwel, Selcon a Pana - trojice Volcanů, kteří chtějí rozluštit mystérium vesmíru

Zatímco KARMA, která se mezitím vzdálila jeden milion světelných let z galaxie Krähohl1), prolétá intergalaktickou prázdnotou, zachytí Ernst Ellert hypnotický impulz, který ho pobízí, aby zabil Gorstyho Ashdona. V poslední chvíli ho ale Akrobath paralyzuje.

Robot pronikne s lodí do neznámé galaxie a narazí tam na skupinu Modroletců. Jsou to deseti metroví modře se třpytící, padáku podobné rostlinné bytosti, které se pomocí pětidimenzionální energie pohybují vesmírem. Pocházejí z planety, která byla neustále vystavená intenzivnímu hyperzáření, a vzešli ze symbiózy tří různých druhů. Akrobath následuje jejich hejno k mocnému nahromadění havarovaných kosmických lodí.

Symbionti Modroletců, Ohňopijáci, rostlinné bytosti, které připomínají dva metry dlouhý kmen s mnoha větvemi a jsou obklopeni energetickými bublinami, svařují vraky kosmických lodí do větších jednotek a do jednoho takového svazku připojí také KARMU. Akrobath se spřátelí s Volcanem Rolwelem, Slconem a dr. Panem. Bytosti, které pocházejí z Volcano, jediné planety slunce Fix, jsou zavalití humanoidi, pod jejichž žlutou kůží se rýsují pohyby jejich vnitřních orgánů. Objevili obrovský, tisíce let starý hřbitov kosmických lodí, který nazvali Tacintherkol, pomocí záznamu ve velkém počítači jejich rodného světa a dostali se do konfliktu s Ohňopijáky. Ve stejné době dorazí také Harno2) na Tacintherkol. Následoval volání o pomoci ID3) a vyrazil bezprostředně po odletu Loowerské flotily ze Sluneční soustavy na Alkyra II4).

Když se Ellert probere a znovu bude nebezpečný pro Ashdona, odvede Harno tělo koncepta v kosmickém oděvu na cestu k »Místu ticha«, ke zcela temné trubici, kolem které krouží staticíce vraků kosmických lodí a která je současně také příčinnou vzniku Tacintherkolu. Jak Harno očekával, upadne Ellert/Ashdon do stavu dokonalého bezvědomí. Před totální izolací pocítí Ellert ale impulzy temného zoufalství, ve kterých věří, že rozpoznává vzory ID5).

Po návratu na Tacintherkol nabije Harno energetické zásobníky Volcanské lodě CRON, podpoří humanoidy a Akrobatha proti Ohňopijákům a nakonec osvobodí KARMU. Zatímco se Volcani vydávají domů, nechá Harno Akrobatha jako strážce na Tacintherkolu. Má se postarat o spravedlivé a mírumilovné využívání zdejších nahromaděných cenností6).