Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 862
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 862
Název:Ledový vítr času
(Eiswind der Zeit)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:BARDIOC
Vydáno poprvé:1978
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3586 / kolem 4500 př.n.l.
Harno v akci - zvláštní cesta v čase začíná
Hlavní postavy románu:

Julian Tifflor - První Pozemšťan dostane zprávu

Homer G. Adams a Betty Toufryová - dvě vědomí se spojí v jednom těle

Harno - koule z prostoru a času se vydává na fantastickou cestu

Hotrenor-Taak - Harnův společník

Benjam - velitel HANZARO

Zatímco se připravuje expedice BÁZE do 208 milionů světelných let vzdálené galaxie Čušik1), obdrží Julian Tifflor zprávu od Provcoňana Roctin-Para2), že Harno3) by byl rád odvezen z Gäa. První Pozemšťan vyšle poté Homera G. Adamse s vědomím Betty Toufryové, která se mezitím společně s vědomími ostatních staromutantů přemístila v PEZ-bloku do BÁZE, na 500 metrovém kulovitém křižníku HANZARO do Provconovy pěsti.

Harno kolem sebe ale mezitím vyvine nebezpečnou auru, ve které Hotrenor-Taak rozpozná časové vakuum. Protože, pamětliv svého starého provinění, chce odstranit nebezpeční pro Gäa a pro Terrance, se bývalý Apoštol Hetosanů rozhodne kulovitou bytost ještě před příletem HANZARO odvést s provcoňansnkou SVE-lodí GORSELL, která byla na tajném místně nabita z poslední funkční pyramidy Mastibekků. Sledujíce určitý záměr, vletí Lare do systému zeleného slunce Mugnam, jehož druhá, větší hvězda kdysi zmizela bezestopy. Harno, jehož Aura mezitím zanikla, oznamuje, že po něm sáhl někdo neznámý z cizího vesmíru, který je sice normální, jen je v něm jiný průběh času. Před tímto zásahem se chránil pomocí časového vakua. Po přistání na malém kyslíkovém světě Mugnammor, druhé planetě Mugnamu, ukáže Harno Hotrenor-Taakovi krátce obraz antické Kréty, na kterém je vidět mladá a krásná žena s bronzově zbarvenou kůží. Nakonec se kulovitá bytost znovu zahalí do polotransparentní aury. Lare se dotkne rozšiřujícího se časového pole a propadne se společně s Harnem o přibližně osm tisíc let do minulosti. Tam je svědkem, jak obyvatelé Kréty uctívají krásnou ženu s bronzově zbarvenou kůží, která zřejmě nepochází ze Země, jako bohyni plodnosti Demeter. Mezitím dorazí HANZARO po mezipřistání na Gäa také na Mugnammor, a telepatka Betty Toufryová naváže slabý kontakt s Harnem. Když Terranci na jeho rozkaz zamíří gravitační zářič na jen jako stínový flek viditelný GORSELL, jsou Homer G. Adams/Betty Toufryová přemístěni do ještě dávnější minulosti Kréty a pozorují malé lidské postavy negroidního vzhledu při rituálním tanci. Betty Toufryová zavolá Harna na pomoc, a společně s Neznámým, který je vtáhl do tohoto časového proudu, přivede kulovitá bytost všechny do přítomnosti. Zatímco Hotrenor-Taak odstartuje na GORSELLU s neznámým cílem4), odlétá HANZARO s vyčerpaným Harnem, který zatím nemůže dát žádné vysvětlení, k Zemi5).

Tam Czerk Matzlew6) sděluje mezitím Payne Hamillerovi, že tam při vykopávkách objevil obrovskou podzemní komoru se senzačním obsahem. Hamiller okamžitě informuje Boyta Margora a vydá se, aniž by sdělil Julianu Tifflorovi jakékoliv detaily, na Krétu.