Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 659
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 659
Název:Bio program
(Das Bio-Programm)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3459
Dlouhodobá bomba tiká - spící agent je aktivován
Hlavní postavy románu:

Izai Ronon - oběť úskočné vraždy

Ivec-Tanhor - jediný syn zavražděného

Perry Rhodan - Velký administrátor navštíví skrýš rebelů z Provconu

Roctin-Par - velitel provcoňanských rebelů

Ras Čubaj - teleportér je podezřelý z vraždy

Gucky - myšob skočí do parapasti

Na planetě Prov III, kterou Terranci pro velkou podobnost se Zemi nazvou Gäa, aktivují parapsychické impulsy mutantů v provcoňanském vědci Ivec-Tranhorovi genetický program, který Larové vestavěli do genotypu jeho otce, Izal-Ronona, když ho před třiapadesáti lety za zvláštních okolností zajali v NGC-3190. Ivec-Tranhor se náhle chová nevysvětlitelně a vyvine si bezednou nenávist vůči Terrancům, kteří jsou hosty v Aercto-Tanam, hlavním městě kontinentu Pront. Jejich odpor vůči Larům pro něj znamená neomezenou troufalost. Také v provcoňanské organizaci odporu vidí najednou nepřítele. Protože si myslí, že na něj začíná pohlížet jako na oblouzněného a choromyslného, zavraždí Provcoňan 6. května 3459 svého 109 let starého otce. Podezření padne ale na terranského teleportéra Rase Čubaje. Zatímco se jeho přátelé a provcoňanský šéfvyšetřovatel Irsac-Rar snaží dokázat jeho nevinu a najít skutečného vraha, zabije Ivec-Tranhor dalšího Provcoňana, aby si opatřil antihmotu. Z ní vyrobí jako pěst velkou bombu, kterou vpašuje do MARCO POLA, protože chce zničit loď a s ní i celé město Aercto-Tanam. Kromě toho se snaží získat informace o KLP-zařízení, s jehož pomocí se dá rušit čerpací paprsek Larských SVE-křižníků1).

Psycholog Afraim Rosenbaum, který společně s týmem kriminalistů, detektivů, specialistů na výslechy a instruktorů důkladně rozebírá všechen materiál o Izal-Rononovi, přijde nakonec na stopu genetické manipulace. Protože se Izal-Ronon po svém návratu ukvapeně oženil a zplodil syna, obrací se pozornost na Ivec-Tranhora. Zjistí se, že původní plán Larů aktivovat geny Izal-Rononova dítěte pomocí nadsvětelných parapsychických impulzů, a tímto způsobem objevit skrýš provcoňanských rebelů, selhal.

Na palubě MARCO POLA jeden seržant objeví antihmotovou bombu, ale Gucky je chycen do parapasti, když tajně vnikne do Ivec-Tranhorovi laboratoře. Mezitím přemluví zrádný Provcoňan jednoho Vincrana k atentátu na Perryho Rhodana, když mu namluví, že sounáležitost jeho národa s ostatními národy lemurských potomků Terranci jen chladnokrevně využívájí. Atentát ale zmaří Ras Čubaj. Ivec-Tranhor chce nyní sám informovat Lary a snaží se temnou mlhovinu pomocí tří Tekhetů v sedmdesátimetrové SVE-lodi opustit. Když Tekhet Treack let na Roctin-Parovu výzvu přeruší, zabije Ivec-Tranhor oba zbývající, aby velitele donutil k dalšímu letu. Sám ale zemře, když ho Treack, který se jako Tekhet nepodrobuje žádné cizí vůli, vystaví vysokoenergetickému parapsychickému vyzařování temné mlhoviny.