Perry Rhodan 657 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 657
Název:Případ Arkturus
(Der Arkturus-Zwischenfall)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3459
Je vyzkoušena nová zbraň - a dáno ultimátum
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor je věrný paktu

Atlan - Lordadmirál nakládá "horké vejce"

Hotrenor-Taak - velitel Larů je zklamaný

Roctin-Par - velitel rebelů proti Hetosu Sedmi

Pontel Lavnoy - Lapalista, který vyvinul novou zbraň

Na radu specialisty USO kapitána Verona Motchera, kterému se podařilo vpašovat se do vnitřního okruhu »vědců« ze soustavy Newton1), nachází se Perry Rhodan 2. dubna 3459 s MARCO POLEM poblíž žlutého slunce Vontrecal-Pyn, ležícího na hranicích Eastside. Posádka vlajkové lodi je svědkem, jak DORO, malá kosmická loď Lapalisty1) Pontela Lavonyho, s pomocí nově vyvinuté zbraně přeruší čerpací paprsek, kterým SVE-křižníky nasávají energii z energeticky nabytého paralelního vesmíru. Když oslabená larská loď zaútočí na DORO, MARCO POLO jí sestřelí2). Hotrenor-Taak poté hrozí, že zničí celou Sluneční soustavu, pokud bude zničena ještě jedna jeho loď.

Daleko od Vontrecal-Pyn se v systému rudého slunce Stella Genovese setká DORO a MARCO POLO. Na palubě vědecké lodi se nachází také Goshmo-Khan, člen vědeckého štábu Solární flotily, který během »případu Harmonie«3) nenápadně zmizel. Dostal rozkaz společně s kapitánem Motcherem udržovat kontakt mezi Impériem Alfa a soustavou Newton. 6. dubna se vrací MARCO POLO zpět do Sluneční soustavy.

Roctin-Par, který se dozvěděl o událostech v systému Vontrecal-Pyn, odlétá nepozorován do Sluneční soustavy, skryje svou loď v pásu asteroidů, sám přistane na Zemi a setká se s Atlanem v Para-hradu. Oznamuje, že jeho vzbouřenecká skupina, která se nazývá Provconhatra (Provconova pěst), dostala do Mléčné dráhy dvě stě kosmických lodí. Důležitá základna Provcoňanů leží v centru Mléčné dráhy v temné mlhovině, ve které se nachází dvaadvacet slunečních soustav. Zatímco Roctin-Par konferuje s Rhodanem, je jeho loď zničena jednotkami Hotrenor-Taaka. Ačkoliv Apoštol Hetosanů nechal Rhodana jeho sekretářem, mladým Larem Loremaar-Hunutem, špehovat, podaří se Terranci Roctin-Para ukrýt. Loremaar-Hunut je specialisty Solární kontrarozvědky vybaven umělými vzpomínkami. S pomocí atraktivní Larky Haitikko, ve které spolupracovník SolAbu Walter Rittmann hypnotickým ovlivněním probudí vroucí lásku k Perry Rhodanovi, se První Hetran dodatečně zbaví dalšího špeha Hotrenor-Taaka.

Transmiterem se Roctin-Par dostane na palubu EMPRESS OF ARKON, maskovanou superbitevní loď USO, která ho 14. dubna odveze ke slunci Arkturus. Tam čekají kosmické lodi Provconovy pěsti. Velký SVE-křižník třídy Hetos, který loď USO sleduje, je u Arkturusu s pomocí DORO zničen. Aby Hotrenor-Taaka ošálil, nechá Rhodan na druhý den vyklizenou EMPRESS OF ARKON v blízkosti slunce Polárka v přítomnosti čtyř SVE-lodí sestřelit terranským křižníkem státní třídy DILLINGEN.

Aktuální data:
29.1.2022
1565 před NGL
4. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459608.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál