Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 656
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 656
Název:Nositel tajemství
(Der Geheimnisträger)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3459
Lov na lidi na Teře a ve vesmíru - nalezen jeden z práskačů
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec je nenáviděn a milován

Orana Sestore - Perry Rhodanova třetí žena

Alpar Goronkon - zrádce a vrah je pronásledován

Hotrenor-Taak - galaktický velitel Larů

Atlan - "mrtvý" dokazuje, že je živý

Gucky - myšob se osvědčí jako prostředník pro svatbu

Mocenské postavení Larů v Mléčné dráze je nyní neochvějné1). Atlan je teleportéry Guckym a Rasem Čubajem uvezen na jediné bezpečné místo, které Inspektorům Hetosu není známé - na Para-hrad, teprve před několika lety objevenou lemurskou pevnost, která leží severozápadně od Samojského ostrova Manua pět tisíc metrů pod povrchem Tichého oceánu.

Když Orana Sestore2) z rozhořčení kvůli zdánlivé přítelovraždě uteče od Perryho Rhodana, odnese jí Gucky bez Rhodanova vědomí do Para-hradu, kde jí Atlan objasní skutečné souvislosti. Nakonec vsadí Ribald Corello a tým lékařů ženě hypnosugestivní blok, který její nové vědomosti v případě nouze zase vymaže. Orana Sestore teď podepíše s Rhodan šest měsíců trvající svatební smlouvu na zkoušku, která podle zákona musí předcházet každému definitivnímu sňatku. Protože chce zužitkovat vědomosti o Orana Sestořině předchozím zákroku proti intrikám Munisho Aerce a Bount Terhera3), pronikne Alpar Goronkon k Hotrenor-Taakovi, který si svou centrálu zařídil v Impériu Alfa. Přitom kouzelník zabije strážného. Aby z ženy Prvního Hetrana udělal spojence Larů, vezme jí Hotrenor-Taak na planetu Orkma-Talav v galaxii NGC-3190.

Rhodan teď nasadí na Goronkona Guckyho, aby zažehnal nebezpečí vycházející z kouzelníka. Rudynec ale znovu unikne, zabije přitom jednoho Lara a přijme identitu astromedika dr. Ramsese Sarakka. Nakonec se transmiterem dostane na základnu Larů na Měsíci. Když ho ale chtějí zatknout, zavraždí čtyři z nich a odstartuje s larským létajícím diskem k pásu asteroidu Sluneční soustavy. Ve čtyři kilometry dlouhém a dva kilometry širokém kusu skály se tam nachází CEKO-338-Gunnipa, tajná stanice Středogalaktické unie, jejímž agentem Goronkon kdysi byl. Aby získal přístup k hypervysílačce stanice, připraví Goronkon dva ze šesti členů posádky o život. Gucky ho ale stačí zastřelit, než se mu podaří prozradit tajemství4).

Po návratu z NGC-3190 prozradí Orana Sestore zvláštním svěděním kůže, že jí Hotrenor-Taak vystavil záření své domovské galaxie5).