Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 655
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 655
Název:Poslední kouzelník
(Der letzte Magier)
Autor:William Voltz
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3459
Lordadmirál Atlan je odsouzen k smrti - Perry Rhodan má být jeho katem
Hlavní postavy románu:

Atlan - Lordadmirál je odsouzený k smrti

Perry Rhodan - Terranec má zabít Atlana

Hotrenor-Taak - představitel Koncilu Sedmi

Kayndell - kosmopsycholog

Alpar Goronkon - "nefalšovaný" kouzelník

Evon Scruggs - správce hřbitova

I přes skepsi kosmopsychologa Kayndella zamýšlí Perry Rhodan postavit se v soustavě Vega naoko proti Atlanovi, a nechat ho poté uniknout. Larové ale jeho plán předejdou, když Arkonidana zatknou na jedné planetě Vegy a odvezou ho na Zemi. Hotrenor-Taak nemá žádné pochybnosti o tom, že Atlan v budoucím soudním procesu bude jako zrádce odsouzen k smrti. Larové očekávají, že Rhodan jako První Hetran rozsudek před očima veřejnosti Mléčné dráhy vykoná.

Protože nadřazenost Larské energotechniky znemožňuje nasazení mutantů, dá Rhodan najmout umělce Alpara Goronkona, zvláště když Kayndell zjistí, že Larům je cizí jakýkoliv cit pro umění. Devadesát šest let starý kouzelník, který vystupuje pod jménem Vesmírný Chán, pochází z Rudynu, hlavní planety Středogalaktické unie1).

Během procesu, který se odehrává v největší soudní síni Terrania-Hall, se podaří Goronkovi doprovázenému Rhodanem pomocí kouzelnického triku vyměnit Atlanův buněčný aktivátor za atrapu. Po vyhlášení rozsudku smrti nařídí Rhodan před běžícími kamerami Terrania Television odebrat Atlanovi napodobeninu jeho aktivátoru, bez které Arkonidanovi zbude už jen šedesát dva hodin života.

Hotrenor-Taak akceptuje Rhodanův návrh pohřbít Atlana na astronautickém hřbitově v Pamuru v Himalájích. S pomocí triku se zrcadly ve speciálně zkonstruované rakvi se Goronkonovi podaří vyměnit umírajícího Atlana před očima Larů za adekvátně vypreparovaného androidího dvojníka. Když u dvojníka nastane očekávaný totální rozpad buněk, nechá Apoštol Hetosanů sarkofág uzavřít. Ve skrytém prostoru pod rakví si mezitím Atlan může znovu nasadit svůj buněčný aktivátor. Poté co Larové hřbitov opustí, Arkonidan vyleze ze svého úkrytu.