Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 654
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 654
Název:Měsíční mozek myslí jinak
(Das Mondgehirn denkt anders)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3459
Operace
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - dědic vesmíru je jmenován "Prvním Hetranem Mléčné dráhy"

Atlan - Lordadmirál si vytváří masku

Hotrenor-Taak - Apoštol Hetosanů

Dalaimoc Rorvic a Tatcher a Hainu - rozdílný pár se účastní operace "datakill"

NATHAN - Měsíční mozek se bojí smrti

Poté co Tatcher a Hainu s IPC-lodí VIZE pozoruje v blízkosti gatasanské důležité planety Lak-Süy, jak čtyři sta SVE-křižníků zničí více než tři tisíce bojových lodí Bluesanů, odlétá k planetě veteránů Last Port1). Transmiterem na měsíci Aladin dosáhne Marťan bluesanského světa Latos1) a prosí tamního Kajüp-Saah-Fidüye, ministerského předsedu Latosanů, ve jménu Perry Rhodana, aby co nejdřív upustili od otevřených akcí a potají pracovali na spojenectví se znepřátelenými bluesanskými národy, které mezitím ztratili kvůli útokům Larů asi sto tisíc lodí. Potom odlétá a Hainu do Sluneční soustavy.

Tam na Měsíci vyvolá Atlan u Larů zvýšenou aktivitu, protože zahájí »případ soumrak bohů«, vymazání částí pozitronických pamětí NATHANA. Nejdříve ale musí být zachráněno posledních 1237 Teillasterů. Teillasterové je 14.608 paměťových robotů, do kterých jsou data z NATHANA v rámci »případu harmonie«2) převáděny3). Tímto způsobem mají být decentralizovaně zachovány vědomosti lidstva. Akci se účastní Neryman Tulocky, Powlor Ortokur, Ras Čubaj, Fellmer Lloyd a Gucky a kromě nich technici a agenti Solární kontrarozvědky a USO a také Tatcher a Hainu a Dalaimoc Rorvic. Při kontaktu s NATHANEM sdělí a Hainu měsíčnímu mozku kromě jiného, že Dalaimoc Rorvic je nejspíš potomkem Cynosů4), kterým se pomocí lidské ženy podařilo stabilizovat projekci zrcadlového pole jejího syna5).

Ze strachu z bezmocnosti, která mu kvůli výmazu dat hrozí, překoná plazmatická složka NATHANA odpor a vyvine si dokonce parapsychické schopnosti, se kterými se pokusí ovlivnit Perryho Rhodana. Zatímco řídící centrálu přesune pomocí ASP-pole6) na pět minut do budoucnosti a cítí se tak v bezpečí, podaří se Rorvicovi překonat odpor buněčné plazmy. Poté co je Případ soumrak bohů dokončen, dá se akční komando na útěk před útočícími Lary. Ačkoliv Atlan během celé akce vystupuje v masce představitele USO Douglase Gonovara ze soběstačné koloniální planety Ivenhoe, poznají v něm Larové odpovědnou osobu, která měla za úkol znemožnit jim přístup k důležitým datům. Hotrenor-Taak požaduje od Perryho Rhodana, aby byl Arkonidan okamžitě zatčen a převezen na Zemi za účelem soudu.