Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 449
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 449
Název:Konec diktátora
(Das Ende des Diktators)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Cappinové
Vydáno poprvé:1970
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3434
Pád do přítomnosti – Solární systém se vrací
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor stojí před nesnadným rozhodnutím.

Ovaron – Cappin je odměněn myšobem Guckym.

Ramil – Rychlý posel dabrifanského osvobozeneckého hnutí.

Omarin Ligzuta – Iniciátor a vůdce Revoluce tolerance.

Imperátor Dabrifa – Dobře chráněný muž.

Hoga Merontus – Admirál dabrifanské flotily.

Gucky – Myšob bude strčen do vězení.

Vláda Solárního impéria se rozhodne, že dne 16. července 3434 provede deaktivaci antitemporálního slapového pole, neboť plánovaná exploze Satelitu smrti by mohla poškodit zařízení ASP na Merkuru. Kromě toho informují příslušníci ilegální organizace z Nosma, že Imperátor Dabrifa vyvinul směrovaný likvidátor časových polí, který má zničit ASP a společně se Středogalaktickou unií plánuje napadení Sluneční soustavy.

Když se dne 17. července vynoří na hranici Solárního systému čtyřicet tisíc lodí Impéria Dabrifa a SGU, bude odpojeno antitemporální slapové pole a ve shodě s plánem Laurin II se Sluneční soustava zahalí do paratronového štítu. Zároveň inicializuje Ovaron explozi sextadimbomby, která zničí Satelit smrti.

Během Imperátorovi nepřítomnosti proběhne na světech Impéria Dabrifa profesorem Omarinem Ligzutou vedená Revoluce tolerance. V rozporu s Dabrifovým výslovným rozkazem se jeho zástupce, generál Rogalla, zřekne použití robotické armády, neboť chce zamezit hrozícímu krveprolití.

Solární maršál Julian Tifflor rozšíří pomocí hypervysílačky zprávu o převratu v Říši Dabrifa, načež se dvacet tisíc plavidel Středogalaktické unie stáhne z území Solárního impéria. Admirál Hoga Merontus, jeden z Ligzutových spojenců, zbaví Imperátora, který se opevnil ve spojovém centru dva tisíce pět set metrů měřící vlajkové lodi DOMALO, vlády nad jeho impériem. Gucky a Ras Čubaj proniknou do uzavřené spojové centrály, nemohou však už zabránit tomu, aby Dabrifu usmrtil Merontem přeprogramovaný bojový robot imperiální osobní stráže. Myšob si vezme diktátorův buněčný aktivátor a o své vlastní vůli ho předá Ovaronovi.

Jako provizorní velvyslanec vysvětluje admirála Merontus, že dřívější Impérium Dabrifa nyní ponese jméno Galaktická federace Normon. Na 1. října 3434 jsou naplánovány volby, z nichž má vyplynout, zda se dominium bývalého Impéria a Solární říše spojí ve volný svazek. Carsualský svazek a Středogalaktická unie se snaží o normalizaci jejich vztahů se Zemí.