Perry Rhodan 448 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 448
Název:Starý admirál
(Der alte Admiral)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Cappinové
Vydáno poprvé:1970
Vydáno v češtině:přeloženo (iren-ka, Saedelaere)
Čas děje: 3434
Chtějí obelstít Satelit smrti – dva Cappinové riskují život
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor se vypraví na Saturnův měsíc Mimas.

Roi Danton – Zdánlivě mrtvý je tu zas.

Armstrong – Muž střežící slunce.

Lorac – Muž střežící slunce.

Ransome – Muž střežící slunce.

Ovaron – Cappin přijme novou identitu.

Merceile – Cappin přijme novou identitu.

Mošaken – Ovaronův starý důvěrník.

Joaquin Manuel Cascal – Plukovník Solární rozvědky.

Činnost Satelitu smrti definitivně přivádí Slunce do stádia novy.

Ovaron navrhuje, aby byly z jeho stále ještě neobjeveného skladiště na Titanu získány nástroje, které jsou schopny změnit cappinské individuální impulzy natolik, aby mohli být on a Merceile pedotransferováni do Satelitu smrti, aniž by byli rozpoznáni ostatními Cappiny. V tajném skladu naleznou Perry Rhodan, Ovaron, Merceile, Roi Danton, Atlan, Alaska Saedelaere a Joaquin Manuel Cascal Ovaronova starého důvěrníka Mošakena, který byl posledních dvě stě tisíc let udržován v hibernačním spánku. Ganjaský admirál je oživen a oznámí, že na sebe klan Nandor i přes odstranění Gavasora asi osmnáct let po Ovaronově zmizení strhl moc v ganjaské říši. Prastarý Cappin vysvětlí, že nasadil další agenty mezi takerské zločinné genetiky. Mošaken dále vypráví, že s velkou ganjaskou flotilou zničil genetiky ve Sluneční soustavě. Jeho křižníky však při tom byly natolik poškozeny, že musely nouzově přistát na Zemi. Z párů ganjaských kosmonautů a lidských žen se vyvinuli Lemurové. Admirál se stáhl do ústraní na Titanu. Krátce po svém probuzení starý Ganjas umírá.

Merceile, jejíž city doposud kolísaly mezi Perrym Rhodanem a Ovaronem, se nyní zamiluje do Roie Dantona. Společně s Ovaronem se dne 13. červenec 3434 pedotransferuje z INTERSOLARU do Satelitu smrti. Oba Cappini zde uloží novou, na šestidimenzionální bázi fungující bombu a následně uprchnou před dotírajícími roboty v malém vesmírném člunu.

Profesor Geoffry Abel Waringer vypočítá, že Slunce dne 25. července vybuchne, pokud nebude jeho ovlivňování zastaveno před 17. červencem.

Aktuální data:
3.7.2022
1565 před NGL
27. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459763.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál