Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Cascal, Joaquin Manuel
hledat

Cascal, Joaquin Manuel

(přesměrováno z: Joaquin Manuel Cascal)
Informace o postavě:
Původ:Pozemšťané
Domovská planeta:Země

Joaquin „Joak“ Manuel Cascal je Pozemšťan, který vyrostl v západní části Terranie. Je o něco vyšší než 1,90 metru, má široká ramena a poměrné úzké boky. Má bezbarvé oči, tvrdé rysy, opálenou tvář a vousy. Během jedné z mnoha misí byl zasažen paprskometem a ztratil část lebky. Zničená kost byla nahrazena terkonitem.

Odmalička byl fascinován vesmírnými plavidly, které přistávali na blízkém kosmickém přístavišti. Mladý chlapec tehdy přísahal, že jednoho dne navštíví mnoho exotických světů. Potřeboval patnáct let k tomu, aby se vypracoval do funkce prvního důstojníka lehkého křižníku domovské flotily. Po nebezpečné akci byl Cascal povýšen na majora a stal se z něho velitel křižníku.

Po listopadu 3430 (dnu Laurin) byl Cascal obviněn z pašování howalgonia. Major se zpočátku velice horlivě obhajoval, ale později opustil Zemi a zběhnul od flotily. Znechucen jednáním nadřízených se přidal ke Svobodným obchodníkům a Prospektorům. Se svým kosmickou lodí MARIMA chtěl Cascal, doprovázený skupinou Prospektorů, prozkoumat planetu Astera, kde však v tu dobu operovali agenti supermutanta Ribalda Corella. Cascal díky svému zranění odolal sugestorovým hypnoimpulzům.

Na Asteře narazil Cascal na vyzvědače Normana Yodera (alias Perry Rhodana) a pomohl mu osvobodit planetu. Rhodan vzal Cascala do Soustavy duchů, postaral se o jeho rehabilitaci ve flotile (do níž se Cascal vrátil v původní hodnosti) a vyjasnil neoprávněné obvinění, které vedlo k majorově dezerci.

Aby unikl stereotypu domovské flotily, vyhledal Cascal šéfa Solární rozvědky Galbraitha Deightona a nechal se naverbovat do jeho služeb. V roli Prospektora a patriarchy obdržel osmdesátimetrovou kulovitou loď OVERLUCK. Následně se vyznamenal v několika obtížných operacích. Mezi ně patřila například jeho role časového agenta a cesta Deformátorem nulového času do roku 2909.

Během pozemské časové expedice do období cappinských pokusů (dvě stě tisíc let př. Kristem) přijal působil v hodnosti plukovníka jako vojenský velitel.

Roku 3437 velel ze své vlajkové lodi CMP – 1 křižníkové flotile lodi MARCO POLO. Doprovázel Perryho Rhodana po Gruelfinu a rozhodujícím způsobem se podílel na znovudosazení Ovarona jako Ganja.

Po krizi s Rojem pomohl Cascal v roce 3445 svému příteli Sandalu Tolkovi při sjednocení jeho domovského světa Exota Alfa.