Prospektoři

z Databáze Multiversa
Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha

Historie

Jedna ze čtyř velkých lidských skupin, existujících mimo impéria a zájmové svazky. Prospektoři žijí skoro výlučně na svých lodích, organizováni podle rodů (podobně je uspořádán rodový patriarchát Skokanů). Nejstarší rodu, patriarcha, vládne neomezeně nad ostatními členy rodu, přiděluje práci, rozhoduje o podnikání, nákupech nebo prodejích. Zároveň odpovídá za blaho rodu.

Prospektoři pročesávají Galaxii a pátrají po planetách s ložisky cenných minerálů, která pak díky rezervním finančním fondům těží. Tato naleziště je třeba chránit před zásahem velkých impérií a svazků. Prospektoři někdy naleziště prodají za vysokou cenu nebo za podíly na zisku autonomním planetárním soustavám nebo obchodním sdružením impérií. Některé akce Prospektorů jsou také placeny velkými konzorcii a firmami Galaxie.

První zmínky o Prospektorech pocházejí už z 9. tisíciletí před Kristem. Z této doby je známa arkonská loď CROOBON. Ve 24. století koupil Prospektor Jercy Fracowitz planetu, která se později stala centrem Fracowitzových systémových států. Tým Prospektorů pod vedením Derbolava de Grazii odkryl roku 3432 na planetě Maverick cenný minerál ynkelonium.

Známí Prospektoři

Známé lodi Prospektorů